Özel Okul Öğretmen Maaşları 2017

Özel Okul Öğretmen Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Öğretmenlik mesleği çoğu kişinin hayalidir. Öğretmen olabilmek için lisans eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Öğretmen adaylarının önünde iki tane yol vardır. Devlette çalışacak (kamu sektörü) ya da özel sektörde kolejlerdir. Bunların dışında etüt merkezleri, özel dersler ve özel okullar sizler için ekstra iş sahası vardır. Öğretmen olarak görev yapacak kişinin bazı özellikleri barındırması gerekiyor. Ataması gerçekleşse bile öğretmenlik vasfına sahip olması ilk özellikleri arasındadır. Mesleğini sevmesi ve zorluklara göğüs gelmesi de diğer kriterler arasındadır.

Ülkemizde öğretmen atamalarının az olduğu fakat her yıl öğretmen adaylarının bir hayli çoğaldığını söylemek mümkün. Örneğin senelik 20 bin sözleşmeli öğretmen ile birlikte atama yapılan kadroların senelik bazda 50 bin mezun olduğunu düşünerek ve geçmişte atanamayan öğretmenlere de hesaba katarsak bir hayli şansınız düşüktür.

Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Ediliyor

Sözleşmeli öğretmenlik son yıllarda atanamayan öğretmenler arasında popüler olmuştur.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen bölgede 5 sene çalışmak kaydıyla öğretmenlere kadro verilmektedir. Bu sistemin artı ve eksi taraflarında düşünürsek; olumlu tarafı öğretmen adayının yüksek puanlar almasına gerek kalmıyor. Ayrıca öğretmenlik tecbüresi kazanılıyor. Olumsuz tarafı ise (kişiden kişiye göre değişmektedir.) Milli Eğitim Bakanlığı’nın açık bulunduğu okullarda görev yapmanız gerekiyor. Genellikle Güneydoğu ve Doğu bölgeleri sizler için tayin çıkabilecek bölgelerdir.

Özel Okullarda Öğretmen Maaşları Ne Kadar

Özel okul öğretmen maaşları yıllara göre değişmektedir. ( 2012 -2013 – 2014 – 2015 – 2016) Konunun en altında güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ocak ve Temmuz 2017 maaşları zamlarıyla birlikte yansıtılmıştır. Özel okulda görev yapan öğretmenlerin çalıştığı bölge önemlidir. Özel sektör olduğundan dolayı farklılıklar gösterebilir. En yoğun gelen talep illeri şu şekildedir.

 • Özel okul öğretmen maaşları Konya
 • Özel okul öğretmen maaşları Ankara
 • Özel okul öğretmen maaşları İstanbul
 • Özel okul öğretmen maaşları Bursa
 • Özel okul öğretmen maaşları İzmir
 • Özel okul öğretmen maaşları Adana

diye listeleme yapabiliriz. Özel okullarda öğretmen maaşları nasıl hesaplanır ? Öncelikle performansa dayalı bir hesaplama olduğunu söyleyebiliriz. Öğretmenin başarısı, bilgi ve tecrübesi maaşların belirlenmesi kriter olarak ele alınmaktadır. Ayrıca geçmiş deneyimi ek faktör olarak sayabiliriz. 20 senelik bu sektörde tabiri caizse direk çürütmüş bir eğitim bilimcisi ile göreve yeni başlamış bir öğretmen kesinlikle aynı maaşı alamaz. Özel okullarda öğretmen maaşları örnekleri açıklayacağız. Öğretmenin kadrosu da önemlidir. Aşağıda en popüler kadrolar verilmiştir.

 • Özel okul matematik öğretmen maaşları
 • Özel okul beden eğitimi öğretmen maaşları
 • Özel okul Türkçe öğretmen maaşları
 • Özel okul anaokulu öğretmen maaşları
 • Özel okul edebiyat öğretmen maaşları
 • Özel okul İngilizce öğretmen maaşları
 • Özel okul sınıf öğretmen maaşları
 • Özel okul müzik öğretmen maaşları

Özel okulda kadrolu öğretmen yıllardır bu işi yapmış alanında uzman kişilere verilmektedir. Eğitim başarısıyla birlikte öğrencilere büyük katkısı olan her öğretmen kurum içerisinde deneyim ve kadro kazanır. Kurum öğretmeni başka bir yere vermek istemez. Bu nedenle her eğitimci işinde başarı ve saygınlık ister. Ayrıca özel okullarda stajyer öğretmen maaşları en düşük seviyeden ödenmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Fen Lisesi Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşları, lise öğretmenin maaşı ve özel lise öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Özel Okul Öğretmen Maaşları 2017

Aktif Maaş

3095 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

124 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3219 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. musaali dedi ki:

  öğretmenler sürünüyor, ne maaşı

 2. ayse dedi ki:

  bu maaş gerçek mi

 3. Batuhan Dursun BADUR dedi ki:

  Böyle bir maaş için on onbeş yıllık tecrübe lazım yoksa ele geçen iki üç yıllık öğretmen maaşı özel okulda 1800 lerde

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap