Özel Sektör Elektrik Mühendisi Maaşları

Özel Sektör Elektrik Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Çağımızın en popüler meslekleri arasında elektrik mühendisliği gelmektedir. Özel sektör elektrik mühendisi maaşları ne kadar ? Meslek tercih edecek kişilerin mutlaka incelemesi gereken konumuza başlıyoruz. Elektrik mühendisi olmak isteyen adayların mühendislik fakültelerini tercih etmesi gerekiyor. Üniversite hayatından sonra kişinin önünde iki tane tercih hakkı bulunmaktadır. (Kendi işini kuranlar hariç) Devlet veya özel sektörde çalışmak. Başlığımıza konu olan özel sektörün avantajlı ya da dezavantajlı yönlerini ele alırken, maaşlarını kısmında önemli açıklamalarda bulanacağız.

Özelde Elektrik Mühendisi Maaşları

Özel sektörde ciddi anlamda iş yapabilmek için tecrübeye sahip olmak gerekir. İş yeri sahipleri alacakları kişinin bilgisine göre tercih yaparken, yeni mezunlar bu konuda biraz sıkıntı çekebilir. Kişiyi piyasa şartlarına göre yetişmek isteyen patronlar düşük ücretler ile mühendisleri iş başı yaptırabilir. Günümüz koşullarına baktığımız zaman 3 bin TL alan mühendis de var, 10 bin TL alan elektrik mühendisi vardır. Bilgi, deneyim, beceri, kabiliyet ve tecrübe gibi önemli etkenler maaşların belirlenmesinde en çok dikkat edilen kriter. Özel sektör de kamu şartlarına göre iş alımı süreci gerçekleştirilmez. Bu sebeple kişi 2 bin 500 TL ile de iş yapmayı kabul edebilir.

Elektrik mühendisleri piyasada oldukça fazladır. Kendi arasında düşük – orta – yüksek gerilim kriterlerine göre iş yapabiliriz. Biraz daha açmak gerekirse; düşük gerilim de düşük voltaj gerektiren evlerin zil tesisatları, otomasyon kartları, cep telefonu sistemleri, evlerin elektrik sistemleri, santral sistemlerinin kurulması ve aşamaları kısmında görev yaparken, orta gerilim dediğimiz  52 kV ile 300 kV arasında ve yüksek yerilim sistemleri 300 kV ile 800 kV arasındadır. Bu şartlar da çalışabilir.

Ayrıca çalışmış olduğu firma yurt dışına iş yapıyorsa (global) değişik ülkelerde görev yapabilirsiniz. Ortalama Türkiye şartlarına göre 2 – 3 katına kadar maaş alabilirsiniz. Sonuç itibariyle çalıştığı şirketten şirkete değişmekle birlikte en az 2 bin TL ile 3 bin TL arasında iş başı maaşı alırlar. Ortalama standart şartlarda 4 bin TL ile 5 bin TL arasında maaşlar almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap