Özel Sektör Elektronik Mühendisi Maaşları

Özel Sektör Elektronik Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel sektör de görev yapan elektronik mühendisi maaşları konusunda bilgiler vereceğiz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık her şey kolaylaştı. İnsanların rahatını ve kolaylığı düşünen bir çok teknolojik gelişme her geçen gün karşımıza çıkıyor. Teknolojiyi yakından takip ederek, insan yaşamında önemli katkılar sağlayan elektronik mühendisleri hakkında detaylı açıklamalarda bulunacağız. Elektronik mühendisi olmak isteyen adayları yol rehberi niteliğinde olacak yazımızın ilk konusuna sizden gelen sorular ile başlamak istiyoruz.

  • Devlette elektronik mühendisi maaşları
  • Özel sektör elektronik mühendisi maaşları
  • Elektronik mühendisi iş imkanları

Bu soruları incelediğimiz devlet ile özel sektör arasında çalışma şartlarına göre farklılıklar ilk etapta göze çarptığını söyleyebiliriz. Devlette görev yapabilmeniz için KPSS – ALES – YDS gibi sınavlara girmek gerekiyor. Kariyer planlarınız varsa, görevde yükselebilirsiniz. İlk olarak mühendis kadrosunda, daha sonrası başmühendis, şube müdür yardımcısı, şube müdürü, daire başkanı yardımcısı, daire başkanı veya genel müdür statüsünde görev yapabilir. Kamu da ya da özel sektörde kariyer yapmanız için lisans eğitimin sonrası mutlaka iyi bir üniversite de yüksek lisans yapmanız gerekiyor.

Kariyer planlarınızı asla ertelemeyin. Belirlediğiniz plan dahilin çalışmalarınıza başlayın. Ayrıca özel sektör de iyi maaş alabilmeniz için yüksek lisansın yanında mutlaka iyi bir dil eğitimi de almanız gerekiyor. Global dil olarak kabul edilen İngilizce mutlaka gereklilik olurken, bunun yanında Rusça, Almanca, Fransızca gibi dillerin öğrenilmesi size ekstra avantaj sağlar. Yönetici pozisyonuna kadar yükselme imkanınız vardır.

Özel sektör mühendis maaşları

Peki gerçekten özel sektör de mühendis maaşları ne kadar ? Özellikle elektronik mühendisleri ne kadar maaş alıyor ? Yeni göreve başlayan mühendis en az 2 bin TL ile 3 bin TL aralığında maaş alırken, orta düzey bir mühendis ise 4 bin TL ile 5 bin TL arasında maaş almaktadır. Yüksek düzey (bilgi, tecrübe, deneyim kazanmış) mühendis ise en az 10 bin TL maaş almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap