Özel Sektör İnşaat Mühendis Maaşları

Özel Sektör İnşaat Mühendis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel sektör de görev yapan inşaat mühendisliği hakkında bilgiler vereceğiz. İnşaat mühendisliği ülkemizde en tercih edilen mühendislik dalları arasında yerini alıyor. İlk yerleşmeden mezun olana kadar ve mezuniyet sonra ki iş bulma ve tercih konusunda genel kapsamlı açıklamalarda bulunacağız. MF 4 puan türünden üniversiteler öğrenci seçimi yapmaktadır. 200 bin sıralamasına kadar öğrenciler tercih edebiliyor. Hangi üniversitede okumanız iş hayatında kolaylık ya da farkın dalık yaratıyor mu ? Elbette ki evet. Çünkü en iyi üniversiteler eğitimlerini İngilizce olarak gösterirken, sıradan üniversiteler Türkçe eğitim veriyor. Bu da kişi hayatında önemli bir yer ediyor. ODTÜ İnşaat mühendisliği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi İnşaat mühendisliği arasında elbette ki fark vardır. İş hayatında (özel sektör) bariz olarak fark ediliyor.

Yüksek lisans yapmanız size katkı sağlayacaktır. Yüksek lisans yapan öğrenciler lisans öğrencilerine göre daha kolay iş bulma ve yönetici olma şansına sahiptir. (Yapılan yüksek lisansa göre değişir. Amerika, Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinde yapılması artı avantajdır.) Öğrenci mezun olduktan sonra bir çok özel sektörde iş yapabilir. Bunlar dışında kamu alanında görev yapmak isteyen adaylar için öncelikle KPSS – ALES – YDS gibi sınavlara girmelere gerekiyor. Bir kaç kurum örnek vermek gerekirse; TCDD, BOTAŞ, ETİ MADEN, BAKANLIKLAR, KARAYOLLARI, DSİ gibi sıralayabiliriz.

Özel Sektör de İnşaat Mühendisi Maaşları

Yeni mezun olan en az 2 bin TL ile 3 bin TL arasında değişen maaşlar ile göreve başlamaktadır. Bu maaşlar bazı kişilere göre düşük gelse de, içerisinde olduğumuz duruma bakılırsa, Avrupa şartlarına göre epey düşüktür. Fakat kişi kendini alanında geliştirip, başarılı projelere imza attıkça sektör sektörde alabileceği rakam 15 bin TL kadar ulaşabilir. (Saha şefi)

Özel sektör de tecrübeli bir inşaat mühendisi iseniz en az 5 bin TL ile iş yapabilirsiniz. İnşaat firmaları başta iş sahaları arasında geliyor. İnşaat projelerin çizimi, saha kontrolleri, teknik yapı gibi alanda çalışabilirsiniz.

Yıllara göre maaşların %7 oranında zamlandığını hatırlamak isteriz. (2014- 2015 -2016 – 2017 ortalaması alınmıştır.)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap