Özel Sektör Makine Mühendisi Maaşları

Özel Sektör Makine Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel sektör makine mühendisliği maaşları ile bilgileri konumuz içerisinden öğrenebilirsiniz. Geniş bir çalışma alanına sahip olan mühendislik bölümleri arasındadır. Sanayi ve üretim olduğu her yerde kolaylık iş imkanı bulabilirler. Bilgi ve tecrübeleri ile ömür boyu rahat edecek bir meslek dalıdır. Makine mühendisliği ülkemizde en çok rağbet gören bölümlerin başında gelmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kolay iş alanları, görevde yükselme ve sürekli bilgiye açık olarak kendini geliştirmen mühendisler iyi paralar kazanabilir. Peki işe alma süreci ve maaşları nasıl belirleniyor ?

Makine Mühendisleri Maaşları

Çalışma hayatına üç farklı yoldan devam edebilirler. İlk olarak kendi işini kurarak, ikinci seçenek ise devlet sektöründe son olarak özel sektörde iş bulabilirler. Başlığımıza konu olan cümle ile devam etmek gerekirse, özel sektörde ne kadar maaş alırlar ? Devlette tecrübe ve deneyim pek aranmazken, özel de görev yapacak mühendislerin geçmiş deneyimleri sorgulanır. Nerede staj yaptıklar, daha önce nerede hangi pozisyonda görev aldıkları ? Geçmiş projeleri ve başarıları gibi bir çok sorulara bakılır. Maaşın belirlenmesinde ilk etken bundan ibarettir.

Diyelim ki, sürekli olarak araç lastiği üreten bir fabrika üretim vardiya amiri alacaktır. Sorumlu olacak kişininde makine mühendisi olması istenmektedir. Yeni mezun mühendis bu bölüme başvursa bile olumsuz cevap alacaktır. Çünkü geçmiş deneyim ve bilgisi yoktur. Bu konuda daha önce çalışma bilgili ve tecrübeli kişi tercih edilir.

Maaşlar kişinin bilgisine göre verilmektedir. Alanında deneyimli olan kişilerde en az 5 bin TL iş başı yaparken fakülteden yeni mezun bir mühendis 2 bin TL ile 3 bin TL arasında iş başı maaşı alırlar. Tabi burada unutulmaması gereken ilk detay kişinin bitirmiş olduğu üniversite iyi ise (ODTÜ) ve yüksek lisans gibi artı avantajları varsa yeni mezun bile olsa yüksek maaşlara iş başı yapabilirler.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap