Part Time Maaşları Ne Kadar ?

Part Time Maaşları Ne Kadar ?

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Part time maaşları ne kadar 2016 – 2017 ? Kısmi zamanlı ya da part time olarak çalışan kişilerin maaşları hakkında detaylı bilgiyi konumunuzdan öğrenebilirsiniz. Part-time çalışanlar genellikle zamanı kısıtlı olanlar, öğrenciler veya ek iş yapan kişilerden oluşmaktadır. Part time çalışmaları büyük şirketlerin istediği gibi bazı küçük bazı işletmelerde part-time çalışan personel almaktadır.

Part time maaş bordrosu ne durumda ? Bu tip çalışmaların personel açısından avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Avantajlarından kısaca bahsetmek gerekirse; belirli zaman aralıklarından çalışıldığında dolayı günün bütün bir zamanı iş yoğunluğu ile geçmez. Özellikle kısa zamanda gelir elde edilebilirsiniz. Dezavantajlarından bahsetmek gerekirse; çalışmanın sigortalılık süresine etkisi vardır. Kıdem tazminatı olmayacağı gibi emeklilik için de ekstra yarar sağlamamaktadır.

Part Time Maaşları Ne Kadar

Part time asgari ücret ne kadar ? Kısmi zamanlı part time çalışan kişiler saatlik ücret alır. Örneğin öğleden sonra saat 15 ile 20 arasında toplamda 5 saat vardır. 5 saatlik ücreti asgari ücret üzerinden hesaplanarak bulunur. Ocak 2017 asgari ücret net 1380 lira olduğunu varsayarsak haftalık 45 saat aylık 180 saat üzerinde saatlik çalışma ücreti 7 lira civarındadır. Totalde part-time çalışan kişi 30 ila 35 lira arasında 5 saatlik çalışma karşılığında alacağı ücrettir. Tabi ki bu ücret işletmeden işletmeye değiştiğini kesinlikle unutmayınız. Yıllara göre değişkenlik göstermekte birlikte 2013-2014-2015 seneleri için bu saatlik ücret 3 TL ile 5 TL arasında idi.

Part time asgari ücret hesaplama aylık asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Konumuzda belirttiğimiz örnek üzerinden değerlendirme yapabilirsiniz.

En Çok Sorulan Sorular ?

Part time çalışanlar işsizlik maaşı alabilir mi ? İşsizlik maaşı alabilmek için kesintisiz sigortalık süresine bakılması gerekir. 3 sene boyunca kesintisiz bir şekilde sigortanız yatar ise işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız. Sonuç itibariyle part time görev yapan kişiler işsizlik maaşına başvuru yapamazlar.

Part time personel ihtiyacı olan mağaza, şirket ve işletmelerin listesi şu şekildedir.

 • Bankacılık Sektörü (yapı kredi, finansbank, vakıfbank)
 • Giyim Sektörü (collezione, colins, pierre cardin, defacto, koton, ebebek, lacoste, lc waikiki, us polo, oxxo, mavi,ykm )
 • Market Sektörü (bim, a101, migros, real, şok)
 • Teknoloji Sektörü (bimeks, vatan bilgisayar)
 • Diğer geride kalanlar (flo, gratis, mcdonalds, dominos pizza, pull and bear, starbucks)

Aşağıda toplamda günlük beş saat hafta sonları dahil totalde haftalık 30 saat çalışan part time personel aylık ücreti verilmiştir. Yukarıdaki konumuzda belirttiğimiz gibi çalışılan gün sayısı kadar sigortalılık süresi işlemektedir.

Genellikle kadrolar şu şekildedir.

 • Gişe asistanı (yetkilisi)
 • Satış danışmanı
 • Kasiyer
 • Garson
 • Öğretim görevlisi
 • Hostes
 • Mühendis
 • Çağrı merkezi
 • Kabin memuru
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Part Time Maaşları Ne Kadar ?

Aktif Maaş

Saatlik 6 TL

Verilen Zam

Saatlik 1 TL

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

Saatlik 7 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. ali dedi ki:

  ali maaşları kım tarafından verılır ışverenmi devletmi

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap