Pataloji Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Pataloji Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Konumuz içerisinde teknisyen ve tekniker maaşlarına ilişkin bilgileri paylaştık. Pataloji teknisyeni – teknikeri özel hastanelerde ve devlete bağlı olan kamu hastanelerinden görev alabilirler. Patoloji teknikerlerin hekimlerin hastalardan istedikleri doku ve vücut sıvılarının mikroskobik incelemesini ve tahlillerin incelemelerini yaparlar. Patoloji teknisyenleri yapılan bu incelemelerin ve tahlillerin raporlarını hazırlar.

Patoloji Teknisyeni -Teknikeri nedir ? Ne iş yapar ?

Patoloji Teknisyeni olmak isteyen birisi kimya ve insan biyolojisi alanlarında başarılı olmaları gerekir. El ve göz koordinasyonlarını rahatlıkla sağlamalıdır. Renkleri ayırt etmede sorun yaşamaması gerekir. Kokulara karşı alerjisi olmamalı ve reaktif hava yolları hastalıklarına sahip olmamaları gerekir. Ekip çalışmasına uygun, dikkatli ve sorumlu çalışması gerekir.  Patoloji teknisyeni olmak için Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul’larında Patoloji Laboratuar Teknikeri bölümünü okumaları gerekmektedir. Bölüm iki yıllık olarak eğitim vermektedir.

Patoloji İş İmkanları, Koşulları ve Maaşları

Patoloji teknikerleri kapalı bir ortamda çalışırlar. Ortamda enfeksiyon tehlikesi ve kimyasal madde buharlaşması yaşanabilmektedir.

Patoloji teknisyeni – teknikeri maaşları ise meslek yılına göre değişiklik göstermektedir. Yeni başlayan bir patoloji teknisyeni ortalama 2.500 TL maaşla işe girer. Maaşlar devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde kuruma göre değişiklik gösterir. Meslek yılına göre 3.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap