Pilot Maaşları Ne Kadar

Pilot Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Pilotluk, herkesin hayalleri arasında yer alan mesleklerdendir. Pilot maaşları ne kadar ? sorusunu merak etmiyor değiliz. Havaların hakimi pilotların çalışma koşulları ve aldıklar aylık maaşları hakkında bilgiler vereceğiz. Pilot olabilmek için bir çok testi başarılı geçmek gerekiyor. Türkiye de 6 bine yakın pilot görev alıyor. Böylesine açık olan sektör için şirketler pilot bulmakta zorluk çekiyor. Genellikle yabancı pilotlar ile bu açıkları kapatmaya çalışıyorlar. Pilotlar uçuş sayısına göre maaş almaktadır. Aylık 10 – 15 uçuş gerçekleştirirler. (Uzun süreli yolcuklar Amerika – Türkiye gibi ) Yurt içinde uçuş yapan pilotlar ise 20 civarında uçuş yaparken çoğunluk gidiş – dönüş yaparlar. Örneğin Ankara – Bodrum arası uçuş yapan pilot, sabah gittiğinde akşam tekrar aynı yerine döner. Böylece günü birlik uçuşlar gerçekleştirir.

Semalar da kuş gibi süzülerek uçak deneyimi yaşamak isteyen kişiler ve askeri pilot maaşları ne kadar diye merak eden kişiler hakkında maaş bilgisi paylaşacağız. Yurt dışında pilot maaşları döviz üzerinden ödenirken, ülkemizde firmasına göre değişiklik göstermektedir.


Bir önceki yazımız olan Avukat Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde avukat maaşı, avukat maaşları ve avukat maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Pilotlar döviz üzerinden maaş alırlar. Aşağıda paylaşılan bilgiler, ortalama en düşük pilot aylığıdır.

Pilot Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2550 $

Verilen Zam

112,5 $ (%5)

Asgari Geçim İndirimi

43,79 $

Toplam Ele Geçen

2706,29 $

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap