Polis Özel Harekat (PÖH) Maaşları

Polis Özel Harekat (PÖH) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Polis Özel Harekat (PÖH) Maaşları bilgisini konumuzda bulabilirsiniz. Ayrıca konuda yer alan ve en çok sorular ; pöh başvuru formu, pöh bayan şartları, pöh askerlik şartı, pöh çalışma saatleri, pöh eğitimi nasıl ve pöh fiziki yeterlilik şartları bunun gibi derlediğimiz özel cevaplara ulaşabilirsiniz. Halk arasında Pöh açılımı Polis Özel Harekat (PÖH) anlamına gelmektedir.

Polis Özel Harekat Maaşı Ne Kadar ?

Normal polis ile özel harekatta görev yapan polis memurları arasında maaş farkı bulunmaktadır. Yaptıkları görev gereğince çalışma yoğunluğu fazladır. Polis özel harekat timi maaşları memur zamları ve enflasyon farklarını eklenmektedir. Geçtiğimiz ay (Ocak 2016) maaşlara %6 zam gelirken, Temmuz 2016 ayı için %5 oranında maaşlara yansımaya başladı. Ocak 2017 de ise %3 ve Temmuz 2017 ise %4 oranında maaşlara zam gelecektir.

Polis özel harekat maaşları 2013 – 2014 – 2015 – 2016 – 2017 toplamda 5 sene içerisinde ortalama olarak her sene %7 zam gelmiştir. Bu veriler sendikalar ile hükümet arasında imzalanan zam oranlarına göre hesaplanmıştır. Tabi bu gelen normal zamdır. Ekstra olarak ek göstergelerde iyileştirmeler, yan ödemeler gibi durumlarda geçtiğimiz sene verildi.

Şu anda güncel olarak yeni göreve başlayan memur 3300 TL ile iş başı yapmaktadır. Ayrıca doğu ve güney doğuda görev alan personel ise ekstra 500 TL – 1000 TL arasında tazminat almaktadır.

Polis Özel Harekat (PÖH) Personel Alımları Son Dakika

Polis özel harekat personel alımları İç İşleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. İhtiyacı karşılamak üzere şu an için (23.09.2016) 10 bin özel harekat polis memuru alımı yapılacaktır. Yapılacak olan eleman alımında pöh lise mezunu alımı ilk sırada olmaktadır. pöh başvuru 2017 ve pöh alımları 2017 de olması beklenmektedir.

İnsanlar arasında hep pöh olmak zor mupöh zorlukları ? gibi bir çok soru sorulmaktadır. Bu işi görev aşkıyla yapmak isteyen milyonlarca insan vardır. Her işin zorluğu olduğu gibi bu mesleğinde zor tarafları vardır. Önemli olan vatan aşkıyla icra edebilmektedir. Yaptığınız işten zevk alırsanız gerçek anlamda zorluk çekmezsiniz.

Polis Özel Harekat (PÖH) Olmak İçin Gerekli Şartlar

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • En az lise mezunu olmak,
 • KPSS’den en az 50 puan almak,
 • 18 yaşını tamamlamak,
 • Askerlik görev süresinin bitişi üzerinen en fazla 3 yıl geçmesi (sadece erkek adaylara)
 • Erkek aday gerekli boy indeksi (1.67 cm’den kısa olmamak)

Şu an için kamu oyuna yansıyan bilgiler bu şekildedir. Merak ettiğiniz konuları bizlere iletebilirsiniz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan 2017 Polis Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde polis maaşları, polis maaşları 2017 ve polis maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. Esra dedi ki:

  Bende özel harekat polisi olmak istiyorum

 2. Ismail dedi ki:

  Evde yemeğini yap sen kızım 🙂

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Bu mesleğin bayanı veya erkeği yoktur. Vatan aşkıyla yapılır 🙂

   Saygılarımızla

 3. Demet dedi ki:

  Merhabalar katılıyorum kesinlikle çoğu erkekden yürekli oldugumuzu idda ederim ayrica bu meslegi yapmanin tek bir nedeni var vatan askidir
  Ve bi sorum olucakdi size ortaöğretim mezunu alım olurmu böyle birşey mumkun mu cevap verirseniz sevinirim

 4. Semih dedi ki:

  En az lise mezunu alırlar tahminim sanmiyorum alsinlar ortaögretim mezunu. Eger öyle bir düsünceniz var ise aciktan lise okuyoyabilirsiniz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap