Politikacı Maaşları

Politikacı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yerel meclis üyenizden, milletvekillerine kadar tüm politikacılar toplumu şekillendirici önemli kararlar alırlar. Bu gerçekten fark yaratabileceğiniz ve heyecan verici bir kariyer planı olabilir. Politikacılar genellikle kamu sektöründe çalışmaktadırlar. Fakat özel sektöre geçip, politika da ki bilgi ve deneyimini kullanan politikacılarda vardır.

Bulunduğunuz siyasi seviye ne olursa olsun (yerel meclis üyesi, milletvekili veya Avrupa Parlamento Vekili) çok çeşitli insanlar ile bir araya gelecek ve onlarla iletişim kuracaksınızdır. İletişim becerisi politikacılar için çok önemlidir. Eğer bu konuda bir kariyer planınız var ise insanlarla iyi iletişim kurabilmeniz gerekmektedir.

Günlük iş yükünüz, hangi siyaset alanıyla ilgilendiğiniz ve ne kadar yükseğe gitmek istediğinize bağlı olarak değişecektir. Ancak siyasi kariyer düzenli bir meslek değildir. Bir politikacı olmak insanı çok fazla tüketen bir kariyer seçeneğidir ve resmi bir çalışma saatinizde yoktur. Mesela ünlü politikacı Winston Churchill bu konuyla alakalı şu cümleyi söylemiştir: “Savaşta yalnızca bir kez öldürülebilirsiniz, ancak politikada birçok kez.”

Tabi ki bu işin kötü yanları olduğu kadar iyi yanları da var. Hatta belki iyi yanları, kötü yanlarından çok daha fazla. Politikacılar tüm Dünya’da yüksek maaş kazanan bir meslek grubudur. Ayrıca bunun yanı sıra tatil olanakları çok geniştir ve politikacı olmak size çok fazla kariyer seçeneği de sunacaktır. 2017 politikacı maaşları web sitemizde yer almaktadır.

YIL ZAM Politikacı Bürokrat
2017 7% 6.182 ₺ 4.416 ₺
2016 8% 5.778 ₺ 4.127 ₺
2015 6% 5.350 ₺ 3.821 ₺
2014 9% 5.047 ₺ 3.605 ₺
2013 6% 4.630 ₺ 3.307 ₺
2012 8% 4.368 ₺ 3.120 ₺
2011 7% 4.045 ₺ 2.889 ₺
2010 8% 3.780 ₺ 2.700 ₺
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap