Protez Ortez Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Protez Ortez Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Protez ortez teknisyeni ve tekniker maaşları ne kadar ? Konumuzda tüm detayları ile merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz. Öncelikle bu meslek kişilerin el, ayak veya benze organlarını kaybetmeleri durumunda, organların görevlerini tam olarak olmasa da yerine getirebilecek protez yanı yapay organların ve herhangi bir bölgenin desteklenmesini sağlayan cihazların yapımında çalışmaktadır.

Protez ortez teknisyeni – teknikeri ne iş yapar ?

Protez ortez teknikeri doktorların hazırladığı reçetelere göre çalışırlar. Yapacakları bütün ortez ve protezleri doktorların istedikleri şekilde hazırlarlar. Bu yüzden ilk aşamada hazırlanan rapor ve reçeteler incelenir. Takılacak protezin ölçüleri alınır. Sonrasında protez ve ortezlerin yapımına başlanır. Protez ortez teknisyenleri el ve parmak becerisinin olması gerekir, dikkatli ve titiz olması gerekir, kimyasal maddelere ve toza karşı alerji olmaması gerekir.

Protez ortez teknisyenleri hastanelerin rehabilitasyon bölümlerine bağlı olan atölyelerde çalışmaktadır. Çalışma ortamında genellikle alçı ve alçı tozları kullanılmaktadır. Meslek Yüksekokullarında yer alan Ortopedik Protez ve Ortez bölümlerinde verilmektedir. Eğitim süresi iki yıldır.

Protez ortez teknisyeni – teknikeri maaşları 2017

Kamuda iş bulabileceği gibi özel sektörde bir çok firmada görev yapabilir. Kamuda çalışma hizmet yılına bağlı maaş alırken, özel de ise bilgi ve tecrübesiyle maaşı kıyaslanmaktadır. Kalifiyeli ise alacağı maaş ise işe yeni başlayan kişinin arasında ortalama 2 katına kadar maaş farkı bulunmaktadır.

Protez ortez teknisyeni – teknikeri maaşları özel sektörde asgari ücrette başlayabilirken, kamu da genellikle asgari ücretin iki katıyla başlarlar. Devlet hastanelerinde genellikle 2.700 TL ile 2.800 TL arasında maaş alırlar.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap