Psikolog Maaşları 2017

Psikolog Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Son yılların en popüler meslekleri arasında psikologlukta gösterilmektedir. Psikolog maaşları ise bu popülerliğin aksine çoğu mesleğin altında kalmaktadır. Henüz maaşlarında büyük bir iyileştirilmeye gidilmeyen psikologlar maaşlarına yapılacak zamları çok merak ediyorlar. Mesleğinde birkaç yılı doldurmuş olan psikologlar maaşlar konusunda bilgi sahibi olsalar da bu meslekte daha yeni olanlar veya psikolog olmak isteyenler psikologların mesleği hakkında tam olarak bilgi sahibi değiller. Yazımızda “2017 yılında psikolog maaşları ne kadar olacak?” sorusunun cevabını bulacaksınız. Psikologların maaşları da özel sağlık kuruluşlarında, devlette veya kendi bürolarında çalışmasına göre farklılıklar göstermektedir. Biz sizlere kamu sektöründe çalışan psikologların maaşları hakkında bilgi vereceğiz.

Psikolog maaşları da çoğu devlet memurunda olduğu gibi tecrübeye göre değişkenlik göstermektedir. Psikolog maaşları arasındaki farkı belirleyen en önemli faktör, bir psikologun meslekteki tecrübesidir. Devlette çalışan bir psikologun maaşı 2017 yılında 3 bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişecek. Belirttiğimiz gibi bu değişimi etkileyen faktör meslekteki görev yılınız olacak.
Özel sektörde çalışan bir psikologun maaşı ise 10 bin TL’ye kadar yükselebilmektedir. Özel sektörde de maaşlar psikologun hizmet yılına ve eğitimine göre değişmektedir.Kendi muayenehanesi olan psikologlar ise seans başı ücret almaktadır. Bu seansların ücretleri ise 100 TL ile 500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu seans ücretlerini psikologa gitmek isteyen kişiler her gittiklerinde vermektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Psikolog Maaşları 2017

Aktif Maaş

3070 (Temmuz 2016)

Verilen Zam

92 TL (%3)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3162 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. anahtaralcam292732834ayse dedi ki:

    sen tut lise oku snra zorla kazan psikoloji oku sonuç olarak bu kadar maaş versinler bide ataması bu kadar zorken

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap