Radyoloji Maaşları

Radyoloji Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Radyoloji maaşları ne kadar ? Personellerin çalışma şartları konusunda bilgilendirme yapacağız. Peki, radyoloji teknisyeni maaşları 2017 ? İşte merak edilen tüm bilgiler ve detayları burada…

İnsan anatomik yapılarında kemik ve buna benzer sert dokuların filmlerinin çekilmesinde etkin rol oynayan meslek gurubu radyolojidir. X ışınlarına maruz kalma oranını yüksek olması gereği sağlık personelleri arasında dikkat çekmektedir. Bu nedenden ötürü çalışma saatleri ve günleri diğer sağlım personellerine göre düşük olan radyoloji çalışanları geleceğin en çok tercih edilen meslek gurubudur.

Sağlık personelleri asında yapılan anket çalışmalarında radyolojinin diğer meslek guruplarına bakıldığında daha rahat bir çalışma ortamımda oldukları kanısına varılmıştır. Radyoloji maaşları 2017 yılında çalışma saatlerine oranla en fazla zam almış sağlık personeli gurubunda değerlendirilmektedir. Radyoloji mesleğinin geleceğine bakıldığında alımın son yıllarda artış göstermiş olmasını yanında gelecekte de ihtiyacın çok olacağı düşünülmektedir.

Radyolojinin mesleki olarak tek dezavantajının radyasyon ışınlarına maruz kalma oranını yüksek olmasıdır.  Her mesleğin birtakım zorluklarının olduğu göz önüne alınırsa radyolojinin diğer meslek guruplarından önde tutuluğunu söylemek mümkün olacaktır. Sağlık meslek liseleri ve sağlık meslek yüksek okulları genlinde radyoloji bölüme olan talebin artmasındaki asıl etmen ise iş bulma olanaklarının diğer meslek guruplarına göre yüksek olmasıdır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Radyoloji Maaşları

Aktif Maaş

2512 TL

Verilen Zam

150 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 Ocak 2016

Toplam Ele Geçen

2662 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap