Röntgen Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Röntgen Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Röntgen bölümü maaşları, röntgen teknisyenin maaşı ne kadar ? devlet ve özel sektörde ne kadar maaş alırlar ? Kamu ve özel hastanelerde Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan bir personeldir. Röntgen teknisyeni, hekimlerin hastalardan istediği belirli bölgelerin görüntüleme cihazlarını kullanarak filmini çekerler. Görüntüleme cihazları olarak ağırlıkla röntgen, MR ve tomografi cihazları kullanılır. Hangi cihazların kullanılacağına doktor istediği film ile karar verir.

Röntgen Teknisyeni – Teknikeri Nasıl Olunur?

Röntgen teknisyeni olmak isteyen birisi sağlık meslek liselerinin Röntgen Teknisyenliği bölümünde 4 yıl eğitim almaları gerekir. Bazı meslek yüksek okullarında da bu bölüm yer almaktadır. Röntgen teknisyeni olmak isten kişiler ilkokul eğitiminden sonra sağlık meslek lisesinde bu mesleğin eğitimini alması gerekiyor.

Röntgen teknisyeni genellikle radyasyon içerisinde çalıştığı için  tehlikeli meslekler statüsünde değerlendirilir. Yalnız son geliştirilen teknolojilerle beraber artık koruyucu kıyafet eşliğinde çalışıldığı sürece herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Çalışma alanları bakımından özel hastane ve devlet hastaneleri gibi sağlık merkezlerinde görev yapabilir. Çalışma şartları ve izinleri diğer birçok mesleğe nazaran daha rahattır.

Röntgen Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Röntgen teknisyeni – teknikeri maaşları yeni başlayan bir lise mezunun da 2.600 TL’den başlamaktadır. Ön lisans ve lisans mezunlarının ise 2.800 TL civarından başlamaktadır. Nöbetler ve döner sermaye ile beraber maaşları 3.000 TL’nin üzerinde çıkmaktadır.

Burada belirttiğimiz rakamlar ortalama analizden elde ettiğimiz sonuçlardır. Çalışan personelin üniversite hastanesinde olması veya özel de bu işi yapıyor olması gibi kriterler maaşı etkileyen en büyük faktördür. Ayrıca mesai şartları ve gibi durumlarda maaş ek katkı yapmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap