Sağlık Teknisyeni – Teknikeri – Memuru Maaşları

Sağlık Teknisyeni – Teknikeri – Memuru Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sağlık teknisyeni ve tekniker memur maaşları ne kadar ? Merak etmiyor musunuz ? Kuruşu kuruşuna ne kadar ne maaş aldıklarını konumuzdan öğrenebilirsiniz. Kamu da veya özel sektörde iş bulma imkanı vardır. Sağlık Bakanlığı tarafından atamalar senede 2 ya da 3 defa sağlık memuru atması yapılmaktadır.

Sağlık teknisyeni teknikeri nedir ? Ne Demektir ?

Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde istidam edebilmek için sağlık teknisyeni – teknikeri personelleri almaktadır. Sağlık teknikeri olmak isteyen birisinin sağlık hizmetleri meslek yüksek okullarının 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Sağlık teknisyeni – teknikeri nasıl olunur ?

Sağlık memuru olmak için ön lisans bölümlerinden radyoloji, diyaliz, patoloji, ilk ve acil yardım gibi bölümleri bitirmeniz gerekir. Bu bölümlerden herhangi birini bitiren kişi KPSS sınavına girerek yeterli puanı aldıkları takdirde sağlık teknisyenliğini tercih ederek atandıkları takdirde mesleğe başlayabilir.

Sağlık teknisyeni olmak isteyen birisinin özverili çalışmayı sevmesi gerekir. Sağlık sektörünün yorucu olduğunu düşünürsek bunu çok büyük problem etmeyecek şekilde çalışması gerekiyor. Sağlık memurlarının atamalarının diğer sağlık bölümleriyle eş değer olduğunu söyleyebiliriz. Sağlık memurları özel sektörde çok fazla iş bulamıyorlar. Genellikle okudukları bölümlerden işlerini yapıyorlar.

Sağlık teknisyeni – teknikeri maaşları ne kadar ?

Kamu ve özel sektör üzere 2 tip çalışma şekli vardır. Kamu da en düşük seviye 2 bin 800 TL’den başlarken, özel sektörde bu durum biraz farklıdır. En düşük asgari ücret seviyesinden başlar. Bu maaş üzerine aile yardımları, dil primleri ve çeşitli desteklerle maaşlar daha fazla artmaktadır. Meslek yılına göre de çalışanların maaşlarında artış olmaktadır. Meslekte 5 yılını dolduran bir memurun 3.500 TL aldığını söyleyebiliriz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap