Saha Satış Uzmanı (Temsilcisi) Maaşları

Saha Satış Uzmanı (Temsilcisi) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Saha satış elemanı ne iş yapar ? Ne kadar maaş alır ? Görev tanımı nedir ? Takım lideri ne yapar ? Saha uzmanı olmak demek, çalışmış olduğunu şirketin işlerini yapmak anlamına gelmektedir. Çalıştığınız şirket hangi alanda faaliyet gösteriyorsa, o iş ile alakalı işlerin yapılacağı demektir. Genellikle saha satış temsilcisinde aranan özellikler şu şekildedir. En düşük seviye üzerinden eğitim durumu (lise mezunu) olması gerekiyor. Genellikle saha konusunda uzman kişilerle görev yapmayı tercih etmektedir. Müşteriler ile bire bir ilişki çok önemlidir. Güler yüz ve tatlı dil bu işin sırrıdır. Çalışma saatleri esnek olduğundan dolayı, mesai kavramı vardır. İş yerlerinde görevli saha satış uzmanı maaşları ne kadar ? Kaç lira maaş alır ?

Saha Satış Elemanı (Temsilcisi, Danışmanı) Maaşları

Sahada görev personellerin takım liderine usta denilmektedir. Lider saha elemanları dışarıda yöneten kişidir. Tüm işlerden sorumludur. Bu sorumlukluk bilincinde olarak, çalıştığı şirketin çıkarları doğrultusunda iş yapması gerekmektedir.

Saha satış personelinin maaşları çalıştığı şirkete göre değişmektedir. Kamu da bu kadroyu görmemiz imkansızdır. Sadece özel sektörde saha satış uzmanları vardır. Saha da aktif olarak görev yapan bazı şirketleri sıralamak gerekirse;

 • Akbank kobi saha satış temsilcisi,
 • Finansbank saha satış temsilcisi,
 • Pronet saha satış temsilcisi,
 • Vodafone saha satış elemanı,
 • Turkcell saha satış temsilcisi,
 • Finansbank saha satış elemanı,
 • Enerjisa saha satış temsilcisi,
 • Turkcell saha satış elemanı,
 • Hsbc saha satış elemanı,
 • Denizbank saha satış elemanı,
 • Ups saha satış sorumlusu,
 • Mortgage saha satış temsilcisi,
 • Akbank saha satış temsilcisi,

Yapmış olduklar görevler farklı olsada ilk hedef müşteri memnuniyetidir. Almış oldukları maaş net maaş + hizmet performansı + prim ödemeleri almaktadır. Örnek vermek gerekirse; net maaş asgari ücret 1400 TL + müşteri memnuniyeti gibi hizmet performansı 200 +  yapmış olduğu işlerden alınan prim 500 gibi = toplamda 2100 net maaşları vardır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Politikacı Maaşları başlıklı makalemizde bürokrat maaşları, bürokrat maaşları 2017 ve politikacı maaşları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap