Şantiye Şefi Maaşları

Şantiye Şefi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkiye inşaat sektörünün öncü ülkelerinin başında geliyor. Şantiye şefinin maaşı ne kadar ? Ülkemizde inşaat sektöründe çalışan kişi sayısı toplam istihdam oranının yaklaşık %8’ine tekabül ediyor. Geçmiş verileri incelediğiniz zaman, bu oran ciddi rakamla büyük bir çalışma alanı anlamını taşımaktadır. İnşaatlar yapılırken buralarda görev yapan, vasıfsız eleman, işçi, formen, ustabaşı, mimar, mühendis, şantiye şefi ve proje müdürü gibi birçok statüde insanlar çalışıyor. Makalemizde konu olan şantiye şefliği maaşları ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz.

İnşaat sektörünün büyüklüğüne baktığımız zaman özellikle 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 ve 2017 yıllarıyla birlikte büyük bir ivme kazandı. Artık her yerde yeni rezidanslar ve binalar boy göstermeye başladı. Yeni iş sahaları ve istihdam alanları açıldı. Kent merkezlerinde gösterişli alışveriş merkezleri yerini aldı.

Burada bahsettiğimiz maaş bilgileri projesine göre değiştiğini hatırlatmak isteriz. İnşaat projesinin büyüklüğüne göre değiştiğini asla unutmayınız. 10 blok toplamda 100 daire ile yapılan bir proje sorumlusu (şantiye şefi) ile toplamda 50 blok 5000 daire sorumlusu (şantiye şefi) maaşları arasında ciddi farklılıklar vardır. Ankara’nın Ümitköy semtinde yapılan toplamda 100 dairelik proje için şantiye şefi minimum maaşları net veriler ile tabloda verilmiştir.

Şantiye şefi mimar maaşları ?

Şantiye şefi denildiği zaman inşaat’ın bütün işlerinden sorumlu olan kişi anlamına gelmektedir. Bir dairenin elektrik prizinden tutunda inşaata gelecek bütün malzemeler ve işçiler dahil her şeyden sorumludur. Gerekirse ekstra masraf ile fazla işçi alarak projeye zamanında tamamlaması gerekir. Bu sebeple şantiye şefinin iş yoğunluğu fazladır. Burada görev yapan şef inşaat mühendisi olabileceği gibi mimar da olabilir. Maaş farklılıkları bilgi ve tecrübe ile ilgilidir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Otel Çalışanları Maaşları başlıklı makalemizde otel aşçı maaşları, otel bellboy maaşları ve otel çalışan maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Toplam ele geçen maaş yazılmıştır.

Şantiye Şefi Maaşları

Aktif Maaş

-

Verilen Zam

-

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

7900 TL (Ekim 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap