Şef Memur ve Programcı Memur Maaşları

Şef Memur ve Programcı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yazımızda sizlere şef memur ve programcı memur hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Ülkemizde memur kadroları gün geçtikçe genişlemekte yapılan düzenlemelerden sonra ise insanlar özel sektör yerine devlet kadrolarında çalışmayı tercih etmektedir. Devlet kadrolarında olunabilecek şef memur ve programcı memur hakkında kafanızda soru işaretleri varsa yazımız bu soru işaretlerine son buldurtacaktır. İlk olarak şef memur ve programcı memur nedir, ne iş yapar? Sorularına cevap vererek başlayalım.  İlk başta şef memuru ele alırsak, şef memurların oldukça fazla görevleri vardır. Şef memurlar şubelerinde çalışan memurların hazırladıkları yazıları içerik ve biçim yönünden inceler. Çalışanların işe devamlarını izlemler ve bütün evrakların kontrolü şeflere aittir.

Programcı memurlar ise, atandığı kurumun ihtiyacı olan programları yazmak ve bu programları ihtiyaca göre geliştirmek veya düzenlemek ile görevlilerdir. Şef memur nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; şef memur olabilmek için ilk başta bir kuruma memur olarak girmeniz gerekir. Memur olarak girdiğiniz kadrodan daha sonra şef memurluğa yükselirsiniz. Programcı memur nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise lise ve dengi okullardan Bilişim Teknolojileri bölümü mezunu olmanız veya meslek yüksek okullarında Bilgisayar Programlama bölümünden mezun olmanız gerekmektedir.

Şef Memur ve Programcı Memur Maaşları

Şef memurların maaşları ne kadar? Sorusunun cevabı ise; şef memur maaşları 3 bin 500 TL’den başlamaktadır. Kademeye ve eğitim seviyesine göre bu maaşlar artmaktadır. Programcı maaşı ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; Programcılar ise 3 bin 000 TL maaş almaktadır.

Kendi arasında ayrılan bu maaş sisteminde ilk önce kişinin derecesine bakılır. İkisi de aynı birim görev alsalar bile sonuç itibariyle şef olan memur sorumluluk sahibi olduğundan programcıya göre biraz daha fazla maaş almaktadır. Yukarı verilen maaş bilgileri yaklaşık olduğunu unutmayınız. Kişinin çalıştığı kurum, birim, hizmet yılı, ek tazminatlara göre maaşların azaldığı veya yükseldiğini unutmayınız (%5’lik sapma payı vardır.)

Aşağıda ki tablo 2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 – 2017 yıllarına göre şu an da aktif maaş verilmiştir. Kişinin çalıştığım kadro şef memur statüsündedir. Ocak ve Temmuz zamları maaşlara eklenmiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Şef Memur ve Programcı Memur Maaşları

Aktif Maaş

2988 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3078 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap