Siemens Personel Maaşları

Siemens Personel Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Siemens, merkezi Berlin ve Münih’de bulunan, Avrupa’daki en büyük imalat ve elektronik şirketidir. Bu şirketin Dünya’nın bir çok ülkesinde şubesi bulunmaktadır. Siemens, Alman kökenli bir firmadır. Şirketin başlıca faaliyet alanları şunlardır; endüstri, enerji, sağlık ve altyapı.

Siemens, tıbbi teşhis ekipmanlarının önemli bir üreticisidir. Tıbbi ekipman bölümü, şirketin toplam satışlarının yüzde 12’sini oluşturmaktadır. Endüstriyel otomasyon bölümünden sonra Siemens’in en karlı ikinci birimidir. Siemens ve iştirakleri, dünya genelinde yaklaşık 362.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

2015 yıllık raporuna göre şirketin geliri 75,6 milyar Euro’dur. Von Siemens ailesi, %6.9 luk hissesi ile şirketin en büyük hissedarıdır. Siemens & Halske, 12 Ekim 1847’de Werner von Siemens ve Johann Georg Halske tarafından kuruldu. İlk kuruldukları zaman bir telgraf üretim şirketiydiler. 1848 yılında şirket, Avrupa’da ilk uzun mesafe telgraf hattını kurdu.

1850’de kurucunun küçük kardeşi Carl Wilhelm Siemens, daha sonra Sir William Siemens, Londra’da şirketi temsil etmeye başladı. Londra ajansı 1858 yılında bir şubeye dönüştü. 1850’lili yıllarda şirket, Rusya’da uzun mesafe telgraf şebekeleri kurmakla görevlendirildi. 1855’te Rusya’nın St Petersburg kentinde bir başka kardeş olan Carl Heinrich von Siemens’in başkanlığında bir şirket kolu açıldı. Siemens böylelikle dünyaya açılmış oldu.

  • Siemens işçi
  • Siemens teknisyen
  • Siemens mühendis
  • Siemens yönetici
  • Siemens müdür
  • Siemens çağrı merkezi

Yukarı da bazı pozisyonlar verilmiştir. Ortalama 2 bin TL – 10 bin TL arasında değişen aylık maaşlara sahiptir. Yönetici düzeyinde olan personeller yüksek maaş almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan TÜPRAŞ Maaşları başlıklı makalemizde tüpraş beyaz yaka maaşları, tüpraş maaşları ne kadar ve tüpraş mavi yaka maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap