Sivil Polis Maaşları

Sivil Polis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sivil polis maaşları ne kadar, vatandaşlar arasında merak edilen soruların başında gelmektedir. Bu işi seçecek olan tüm adaylar için sivil polislik rehberini yayınlıyoruz. maasi.org farkıyla merak ettiğiniz tüm hususlar… Ocak 2017 ve Temmuz 2017 maaşlarını öğrenebilirsiniz.

İnsanların hayatında dönüm noktaları vardır. Eğitim seviyelerini tamamlayarak hayatı boyunca yapacakları meslekleri seçmeleri için bazı şans kapıları aralanır. Örneğin lise hayatından sonra iyi bir üniversite eğitimi sonra yüksek lisans ve doktora ile birlikte yaşam bambaşka olur. Fakat lise eğitiminin ardından farklı meslek dallarında yönelerek hayalindeki mesleği seçmek için fırsatları kendiniz oluşturmamız gerekiyor. Böylece ilerde pişman olmamak ve yaptığı işten gururla bahsetmek en önemli şey olsa gerek. Sivil polislikte bu meslek dalları arasında yerini almaktadır. Özellikle gençler arasında popülarite meslekleri araştırdığımız zaman polislik, astsubaylık, mühendislik, doktorluk veya uzman çavuşluk gibi meslekler gelmektedir. Burada saydığımız iş gruplarından bazıları mesleğin ötesinde vatan sevgisi ile yapılabilecek iş statüsündedir.

Sivil polis olabilmek için Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olmanız gerekiyor. Ardından lisans eğitimini tamamlayarak kurum içi sınavlara sivil polis veya amirinin yetkisiyle sivil polis olabilirsiniz. Sivil polis olduktan sonra görevi yerini değişebilmekte veya yaptığınız iş bakımından sınıflara ayrılmaktadır.

Normal polis ile aranızdaki fark tamamen sivil insana benzeyen sakal bırakmanız yeri geldiğinde seyyar satıcı olmanız veya bir çay bahçesinde işiniz gereği çay içmesi gerekmektedir. Böylece sivil insanlar arasına karışarak suçluları yakalamanız daha çok daha kolaylaşmaktadır.

Bazı alt birimleri vermek gerekirse;

  • Asayiş sivil polis,
  • Narkotik sivil polis,
  • Terörle mücadele sivil polis,
  • İstihbarat sivil polis,

Sivil Polis Maaşları Ne Kadar ? Ocak ve Temmuz 2017

Sivil polis maaşlarına baktığınız zaman normal aynı meslekte görev yapan polislere göre %5 ila %10 arasında fark gösterdiğini söyleyebiliriz. Sivil polisler hem yaptıkların hiç gereğince farklı saatlerde çalışabildiği gibi farklı görevlerde de çalışmaktadır. Örneğin bir suç çetesi yakalamak için yeri geldiğinde zaman 6 ay ayakkabı boyacılığı yapabilmektedir.

Maaşları incelediğimiz zaman aşağıdaki tablo net bilgi verecektir. Güneydoğu ve Doğu illerinde ekstra tazminatlarla birlikte %10 ila %15 arasında fark gösterdiğiniz unutmamak da yarar var.

Yıllar bakımından 2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 yılına geldiğimiz de senelik yaklaşık %7 oranın maaşlara zam gelmiştir. 2017 senesi için toplam zam oranı %7’dir. (Kesinleşen memur zamları)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan 2017 Polis Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde polis maaşları, polis maaşları 2017 ve polis maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sivil Polis Maaşları

Aktif Maaş

3099 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

93 TL (%3)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3192 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap