Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları

Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yazımızda ülkemizde son yıllarda popüler mesleklerden birisi olan sosyal hizmet memurluğu mesleğinden bahsedeceğiz. Sosyal hizmet uzmanı maaşları hakkında da detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak sosyal hizmet uzmanı olan memurların ne iş yaptığına değinelim. Sosyal hizmet uzmanları sosyal, ekonomik ve kültürel olarak sıkıntıları olan, yardıma muhtaç gruplara veya kişilere problemlerini çözmede yardımcı olan kişilerdir. Sosyal hizmet uzmanı bakım muhtaç yaşlıların huzur evlerine yerleştirilmesinde ve orada bakımının yapılmasında da görevlidir. Kimsesiz çocukları ise koruyucu ailelere yada yetiştirme yurtlarına gönderirler.

Sosyal hizmet memur ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; bekar olan ve mesleğe yeni başlayan bir sosyal hizmet uzmanı memuru 2 bin 500 TL maaş alır. Sosyal hizmet uzmanı memurlarının maaşları meslekte ilerledikçe ve ek yardımlar eklendikçe 3 bin TL’yi geçebilmektedir. Sosyal hizmet uzmanı maaşları 2017 yılında ise zam alacak maaşlar içerisindedir. 2017 yılında sosyal hizmet memurlarına % 3 zam yapılacak. Sosyal hizmet uzmanları bazen memurluk dışında özel kurum ve kuruluşlarda da çalışmaktadır. Özel kurum ve kuruluşlarda çalışan sosyal hizmet uzmanı maaşları ise 2 bin 300 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Sosyal hizmet uzmanlığı yakmak isteyen birisinin çeşitli özellikleri olmalı. Örneğin bu mesleği yapmak isteyen kişiler yaşlılar ve çocukları sevmeli, insanlara yardım etmeyi sevmeli ve empati kurma yeteneğine sahip olması gerekir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları

Aktif Maaş

2899 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

116 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3015 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap