Sözleşmeli Hemşire Maaşları

Sözleşmeli Hemşire Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Hemşire maaşları, sözleşmeli hemşire maaşları, sözleşmeli ve kadrolu arasında farklar, hemşirelik hakkında bilmek istediğiniz tüm sorular ve yanıtları maasi.org sitemizde…

Hemşirelik Nedir?

Bölümden mezun olan kişi hemşire unvanını alır. Hemşirelik her alanda kişinin yanında bulunan sağlık personelidir. YGS MF3 puan türünde 40 bin ile 60 bin puan aralığında yerleşebilirsiniz. Hemşirelik bölümü 4 yıllık eğitim süresi vardır.Meslekte yükselme olanakları vardır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları gelmektedir.

2007 yılından beri erkek adaylarda hemşire unvanı verilmesiyle beraber sayıları hızlı artmaktadır. Bütünleşik yüksek lisans kavramının girmesiyle beraber hemşirelik bölümü farklı bir anlam kazandı. Bu bölümü okuyan adaylar belli bir puan aralığını yakaladığı takdirde 3 veya 4 sınıfta yüksek lisansa başlamaktadırlar. Mezuniyet ardından 1 yıl tez süresiyle birlikte 5 senede yüksek lisans mezunu olabilmektedir. (Lisans+Yüksek Lisans 5 yıl) Çift ana dal yapılıyor ve ilk sınıflarda iyi puanlar ile belli sağlık bölümlerine geçiş imkanı vardır.

Hemşirelik bölümü altın çağını yaşıyor. Sağlık mezunlarının %62’sı kamuda iş imkanı bulurken, %32’si özel kuruluşlarda görev yapıyor. Geriye kalan %6’lık kısmı ise ya çalışmıyor ya da başka meslek dalı ile uğraşıyor. Şu anda geleceği açık olan meslek dalları arasında yer alıyor. Hemşirelik mesleğini sürdürebilmek için bazı kriterlerin olması gerekiyor. İyi bir hemşire nasıl olur ?

 • Kendini geliştirebilen,
 • Kendi ayakları üzerinde durabilen,
 • Sabırlı ve disiplinli olabilen,
 • Mesleğinin zorluklarını göğüs gerebilen,
 • Her zorluktan kaçmayan,
 • Verilen görevleri her zaman iyisini yapmak,

Sağlık sektörünün dışında her yerde görev yapabilirler. bunlardan bazılar şu şekilde listelenmiştir.

 • Spor salonları,
 • Huzur ve bakım evleri,
 • Diyaliz merkezleri,
 • Dispanserler,
 • Sigortalık sektöründe (sağlık sigorta gibi)
 • Bebek besinleri üreten firmalarda (çocuk gelişimi hakkında)

Sözleşmeli Hemşire Maaşları

Özel ve devlet hastaneleri arasında farklılıklar vardır. Sözleşmeli hemşire ortalama 2500 – 3500 TL arasında maaş almaktadır. Maaşı aralığının fazla olması, eş durumu (asgari geçim indirim) fazla mesai, hasta bakım ücretleri, fazla nöbet ile değişmektedir. 2011 – 2012 – 2013 yıllarını baz aldığımız maaşların orta seyri 2000 TL civarında iken 2014- 2015- 2016 yıllarda bu rakam 3500 TL sınırına dayanmış durumdadır. Ayrıca döner sermaye gibi ek imkanları da unutmamak gerekir. Özel hastane hemşire maaşları 2016 da bu maaşlar civarındadır.

Sözleşmeli hemşire alımı nasıl oluyor ? Sözleşmeli hemşire alımı yapan üniversite hastaneleri ? Alımlar hastanelerin ihtiyaçlarına göre listeye çıkıyor. Buradan devlet hastaneler ve üniversite hastaneleri alacağı personelleri sözlemli olarak belirliyor. İlan tarihten sonra başvurular başlıyor. Nihai sonuç ortalama 1 hafta içinde açıklanıyor.

Sözleşmeli hemşire alımı ne zaman? Sözleşmeli hemşire alımı taban puanları? Sözleşmeli hemşire ile kadrolu hemşire arasındaki farklar ? Son sorudan başlamak gerekirse; sözleşmeli personel ortalama 3 ile 5 sene arasında sözleşmeli olarak çalışıyor. Daha sonra (genellikle bu şekilde) kadro veriliyor. Taban puanları ise KPSS lisans 65 ile 85 arasında il ve ilçeye göre değişmektedir. Alımlar ise her 3 ay bir ihtiyaca göre yapılmaktadır.

İlginizi çekebilecek bağlantılar…

Hemşire Yardımcısı Maaşları 2016 – 2017

Üniversite – Lise Mezunu Hemşire Maaşları

Başhemşire Maaşları

Fakülte Mezunu 4 Yıllık Hemşire Maaşı

Ameliyathane Hemşire Maaşları

Hemşire Maaşları Ne Kadar

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap