Sözleşmeli Memur Maaşları

Sözleşmeli Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sözleşmeli memur alımları, sözleşmeli memur maaşları ne kadar ? Sözleşmeli memur maaşları Ocak ve Temmuz 2017’ye ait net tutarları konumuzdan öğrenebilirsiniz. Türkiye’de her 10 kişiden 5’i memur olmak için Kamu Personeli Seçme sınavına girmektedir. Bu sene özellikle toplamda 5 milyona yakın adayın Kamu Personeli Seçme sınavına girdiğini biliyoruz. Ortalama 50 bine memurun alacağı varsayımıyla yola çıkarsak 80 puan ve üstü alan adaylar bölümlerine göre atanma ihtimali yüksek olacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlanan sözleşmeli memur atamalarında bu sene oldukça fazla personel alınacağı söylentileri iyiden iyiye çoğaldı. Bu konuda araştırma yapan adaylar için Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde güncel alımları takip etmelerini tavsiye ediyoruz. Aşağıda aktif olarak sözleşmeli memur alımlarını görebilirsiniz.

sozlesmeli-memur-maaslari-ne-kadardir

Merak Edilen Sorular ?

Sözleşmeli memur maaşları ne kadar ? Sözleşmeli memur maaşları ne zaman yatacak ? Sözleşmeli memur maaşları nasıl hesaplanır ? Sözleşmeli memur maaşları belediye ve sözleşmeli memur maaşları taban tavan ücreti gibi sorularının yanıtlarını konumuzdan öğrenebilirsiniz.

Bilindiği üzere sözleşmeli memur alımları son yıllarda hızlandı. Devlet direk olarak kadrolu memur çalıştırmak yerine sözleşemeli işe alıyor, kişinin performansı ve işe uygunluğu test ettikten sonra kadro veriyor. Yapılan araştırmalara göre sözleşmeli işe başlayan memurların %90’ı bu şekilde kadroya alındı. Peki hangi kurumlar sözleşmeli memur alımı yapıyor ?

  • İşkur,
  • Belediyeler, (Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa gibi)
  • Bakanlıklar, (Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı)
  • Hastaneler
  • Devlet Hava Meydanları,
  • KİT Kurumları (PTT, BOTAŞ, KYK, TEİAŞ, KYGM, TEDAŞ, TCDD)
  • Bankalar (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank)
  • Cezaevleri,
  • Öğretmenler,

gibi listeyi çoğaltabiliriz. Kurumlar gerek merkezi atama sistemi ile (ÖSYM) veya açıktan atama (İŞKUR) devlet memuru ya da devlet işçisi almaktadır. Ayrıca kurumlar eğitim seviyelerine bakarak lise mezunu sözleşmeli memur, önlisans mezunu sözleşmeli memur ve lisans mezunu sözleşmeli memur statüsünde iş almaktadır. Kurumlar 399 ve 4/b kadrolarında personelleri çalışmaktadır.

Sözleşmeli Erbaş ve Er Maaşları

Sözleşmeli Hemşire Maaşları

Sözleşmeli Mühendis Maaşları

Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

Kadrolarına göre sözleşmeli memur maaşlarını yukarıda ki linkler üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sözleşmeli Memur Maaşları Ne Kadar ?


Sıklıkla sorular sorular arasında seçtiklerimiz… Sözleşmeli memur maaşı ne zaman alır ? sözleşmeli ne zaman memur maaşı alacak ? sözleşmeli memur başlangıç maaşı ? sözleşmeli memur rapor maaş kesintisi ne kadar ? gelin soruların yanıtlarını birlikte arayalım.

2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 yılından itibaren sözleşmeli memur alımları hızlandı. Özellikle 2017 ve  2018 senelerinde toplam 50 bine yakın memur alınacağı haberleri duyulmaya başladı.

Aşağıda Temmuz ve Ocak 2017 maaşları tablo halinde verilmiştir. Maaşlar kurumlar arası farklılıklar gösterebilir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sözleşmeli Memur Maaşları

Aktif Maaş

2598 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

104 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2702 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap