Sualtı Taarruz Komandosu (SAT) Maaşları

Sualtı Taarruz Komandosu (SAT) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sat komandosu hakkında tüm merak edilen soruları bu yazımızda bulabilirsiniz. Sat komandosu ne demek ile cümlemize başlarken kelime manasına bakmamız gerekecektir. Sualtı Taaruz Komandosu olarak göreve başlayan personel Sualtı Taarruz Grup Komutanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır. Türk Deniz Kuvvetleri bünyesine bağlı olan bu komutanlık 1963 yılında Su Altı Komando ismiyle kurulmuştur. (sat komandoları ne zaman kuruldu sorusunu yanıt olarak)

Sat Komandosu Olmak

Sualtı Taarruz Komandosu olmak için belli başlı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Sat komandoları eğitim yerleri zorlu yerlerde yapılmaktadır. Adaylar tüm zorlu şartlara bu yerlerde hazırlanmaktadır. Beceri, dayanıklılık, bedensel ve zihinsel zorlama gibi testlere tabi tutulurlar. SAT komandoları feribot eğitimleri zorlu bir süreçtir. Gerekli eğitim alan adaylar başarı yolunda hızla ilerlemektedirler. Sat komandosu yakın dövüş konusunda eğitim almaktadır.

Aşağıda komandoların kullanmış olduğu silahlar verilmiştir. (Silah bilgisi Vikipedi üzerinden alıntılanmıştır.)

 • DDSDDSIG P226
 • SIG P229
 • Heckler & Koch MK23
 • Heckler & Koch MP5
 • Heckler & Koch HK416
 • Armalite M16
 • M4 Karabina
 • M16A2
 • Heckler & Koch G3
 • Heckler & Koch HK 33
 • M203 Bomba Atar

SAT komandosu amblemi

Aşağıda internet üzerinden yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen sat komandosu amblemleri görüntülenmiştir.

 

 

 

Adaylar sat komandosu olabilmek için 50 haftalık zorlu eğitime tabi olmaları gerekmektedir. Kursa katılan 100 adaylardan sadece 10 tanesi zorlu süreç sonunda komando olmaya hak kazanmaktadır. SAT komandosu sayısı 50 bin civarında olduğu tahmin edilmektedir. Konumuz içerisinde sat komandoları fotoğrafları yer alacaktır. Sizlerde bu mesleği tercih etmek istiyorsanız iyi araştırma yapmanız gerekli. Sadece araştırma yapmak veya istemek ile bu mesleği yapamazsınız. Eğitim safhasında başarılı olmanız komandoluğa açılacak ilk kapı olacaktır.

Sat komandolarının bilindik sloganları arasında “Zoru hemen başarırız, imkansız ise zaman alır” gelmektedir. SAT komandosu açılımı Sualtı Taarruz Komandosu anlamındadır.

En Çok Sorular Sorular ?

Sat komandosu başvurusu nasıl yapılır ? Sat komandosu boy kilo oranı nedir ? Sat komandoları nerelerde görev yapar ? Sat komandosu olmak için gerekli şartları ? Sat komandosu su altında ne kadar kalabilir ? Sat komandosu sınavları ? Sat komandoları ile bordo berelilerin farkı ? Sat komandosu yaş sınırı ve Sat komandosu hakkında bilgi sorularını yanıtlar arayacağız.

Başvuru yapabilmeniz için Türk Deniz Kuvvetleri’ne bağlı Sualtı Taarruz Grup Komutanlığı’nın personel alımı yapması gerekmektedir. Alım ilanı yayınladıktan sonra gerekli şartlar doğrultusunda başvurunuzu yapabilirsiniz. Boy kilo oranına baktığımız zaman + – 10 civarında olmanız gerekmektekir. Örneğin boyunuz 1,70 ise kilonuz 60 – 80 kilo aralığında olmanız gerekmektedir. Görev yaptığı yerler bakımından deniz altı timi olduğu için genellikle sahil bölgelerinde çalışmaktadırlar. (istisnalar hariçtir) Bordo bereli arasında tek ortak nokta iki timinde komando sıfatı taşımasıdır. Arasında fark ise SAT deniz altı timi, Bordo bereli kuvvetler ise ülke içi ve sınır ötesi bölgelerde işlerini yapmaktadır.

Sualtı Taarruz Komandosu (SAT) Maaşları

1963 yılından beri faaliyet gösteren bu birlikte son 6 seneyi baz alarak maaşları hesaplayacağız. (2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016) seneleri taban alınarak yaptığımız araştırma sonucunda senelik %9 oranın maaşlara zam geldiğini söyleyebiliriz. Aşağıda vereceğimiz bilgiler Ocak ve Temmuz 2017 maaşlarına aittir. Bekar personel göre hesaplanmıştır. Ek tazminatlar eklenmemiştir. (Doğu, sınır ötesi, eğitim, rütbe gibi)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sualtı Taarruz Komandosu (SAT) Maaşları

Aktif Maaş

3895 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

155 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

4050 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. sat dedi ki:

  sınır boy nedir ? ve reflü engel olurmu ? saolun

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap