Şube ve Bölge Müdürü Maaşları

Şube ve Bölge Müdürü Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Herkes olduğu meslekte ilerlemek isterler. Özellikle bir şubede çalışan kişiler kariyer hedeflerinde şube ve bölge müdürü olmak vardır. Sizlere yazımızda şube ve bölge müdürlüğü konusunda detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak, şube ve bölge müdürü nedir ve ne iş yaparlar? Sorusunun cevabını verelim. Şube müdürü, bulunduğu kurumun şubesinde yönetici olarak çalışmasıdır. Bölge müdürü ise şube müdürünün daha ileri kademesidir. Bölge müdürü çalıştığınız kurumun belirli bölgedeki yöneticisidir. Şube ve bölge müdürlerinin ortak görevleri vardır. Bu görevlerin en başında bulundukları şubenin ve bölgenin düzenini ve işleyişini sağlamaktır.

Yazımızın bu kısmında ise “şube ve bölge müdürü nasıl olunur?” Sorusunun cevabını vereceğiz. Bulunduğunuz kurumda bölge ve şube müdürü olmak için belli bir tecrübe edinmeniz gerekir. Hiçbir kurum ilk çalışmaya başladığınız zaman sizi bölge ve şube müdürü yapmayacaktır. Belli bir tecrübe edindikten sonra terfi alarak bölge ve şube müdürü olabileceğiniz gibi bazı kurumlar şube ve bölge müdürü olmak için sınav şartı koşmaktadır.

Çalıştıkları alanları yakından incelediğimiz zaman;

  • Lojistik şirketleri,
  • Alışveriş mağazaları,
  • Kurumsal yapılar,
  • Kamu kuruluşları,

gibi geniş alana sahiptir. O birimin yöneticisi olmak anlamını taşıyan bir kadrodur. Yetki olmanın verdiği sorumlukla birlikte kendisine bağlı olan personellerin atama, maaş politikaları, performans değerlendirme, insan kaynakları gibi birimlere doğrudan veya dolayı olarak yöneten kişidir.

Şube – Bölge Müdür Maaşları

Şube müdürü ve bölge müdürü ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise oldukça değişiktir diyebiliriz. Genelde bu mesleklere sahip kişilerin maaşları kurumdan kuruma değişmektedir. Bazı kurumlarda şube müdürü olunca sadece 100 ile 200 TL arasında bir maaş farkı olabilir. Fakat bazı kurumlarda şube müdürü olmak maaşta 400 ile 500 TL gibi bir maaş farkı yaratabiliyor. Bölge müdürü olanların maaşlarında ise aldıkları şube müdürlüğü maaşları arasında yine belirttiğimiz gibi maaş değişimleri olur.

Şube müdürlerinin aldıkları maaşlar çalıştığı yere göre değişmekle birlikte minimum 2 bin TL ile 5 bin TL aralığındadır. Özel sektörde görev yapan a lojistik şirketinde şube müdür olan bir personel ile kamu kurumda görev yapan kişi aynı maaşı alamaz. Bu sebeple kişinin çalıştığı kurum, eğitim seviyesi ve diğer etkenler maaşların belirlenmesinde ilk aşamadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Şube ve Bölge Müdürü Maaşları

Aktif Maaş

3259 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

98 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3357 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap