Tekfen Vakfı Bursu Başvurusu 2016 – 2017

Tekfen Vakfı Bursu Başvurusu 2016 – 2017

Haberimizde, tekfen vakfı bursu başvuru formu ve detaylarına ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz. 2016 – 2017 yılı itibariyle tekfen vakfı burs başvuru tarihleri belli oldu. Buna göre başvurular aşağıdaki detaylara göre yapılacaktır. Adayların bu duruma dikkat etmesi gerekiyor. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; 2016-2017 dönemi burs başvuruları 5-25 Eylül tarihleri arasında kabul edilecektir. Bu açıklamaya göre burs almak isteyen adayların bu uyarı doğrultusunda işlemlerini yapması gerekiyor. Bu tarihler arasında kurum burs almak isteyen adayların listesini toplayarak bir havuz oluşturuyor. Daha sonra incelemeler yaparak toplamda 8 – 9 ay boyunca verilmesi üzerine Yüksek Öğrenim göre kişilere aylık 500 TL tutarında burs veriyor. Tabi bu bursu alabilmek için belli başlı kriterlerin sağlanması gerekiyor.

Burs başvurusu yapacak adayların ailelerinde en fazla kazanan kişinin yıllık brüt gelirinin maaş, ikramiye ve prim dahil (fazla mesai hariç) 58.860 TL ve altında olduğunun belgelenmesidir.

2016 – 2017 senesi itibariyle Tekfen Vakfı Bursu Başvuruları başladı. Lise ve Lisans öğrencilerine aylık 250 TL ile 500 TL arasında değişen geri ödemesiz burs veriyor. Burada amaç eğitimi desteklemektir. Yardıma muhtaç ailelerin çocuklarının eğitim masraflarını üstlenerek, geleceğe hazırlamaktır. Özetlemek gerekirse; tekfen burs miktarı Lisans öğrencileri için 2016 senesinde 500 TL olarak belirlenmiştir.

Tekfen burs başvurusu nasıl yapılır ?

Başvuruyu yapmak için http://www.tekfenburs.org/Application/Begin internet sitesini ziyaret ediniz. Daha sonra aşağıdaki adımları inceleyiniz.

Screenshot_1

Buradan ilgili sekmeyi seçerek devam ediniz. Devam ettiğinizde ailenizin yıllık geliri sorulacaktır. (Çalışan bireyin) En son bölümde ilgili başvuru belgeleri istenmektedir.

1. Öğrencinin önlü arkalı kimlik fotokopisi
2. Ailede en yüksek gelir sahibi kişinin yıllık brüt geliri (maaş, ikramiye, prim dahil, fazla mesai hariç)
3. Okulu bu yıl kazandıysa: Öğrenci belgesi, sınav sonuç belgesi
4. Adli sicil belgesi
5. İkametgah belgesi
6. Ara sınıfta ise: Bir önceki döneme ait transkript ile öğrenci belgesi

Bir önceki yazımız olan 2016-2017 Burs ve Kredi Ücretleri başlıklı makalemizde kyk 2016 burs başvurusu, kyk 2016 burs ne kadar ve kyk 2016 burs sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum - "Tekfen Vakfı Bursu Başvurusu 2016 – 2017"

Bir Cevap Yazın

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
merve
Ziyaretçi

Maaş bordrosunda aylık maş belli zaten yıllık bürüt geliri nasıl beyan edilecek hiç açıklama yapmıyorlar sadece istiyorlar

burcu
Ziyaretçi

ben jpg yada png olarak yüklüyorum ama sürekli sorun çıkıyo maksimum 800 kb diyo. sürekli yülüyorum jpg hepsini hiç kabul etmiyo

burak
Ziyaretçi

burs istiyorum yardım edin lütfenn

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap