Tekstil İşçi Maaşları

Tekstil İşçi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkiye de çalışan tekstil maaşları, işçi tekstil maaşları, tekstil mühendisi maaşları, tekstil makineci maaşları ve bu kadroya ait tüm çalışanlarının maaşları hakkında bilgi verilmiştir.

Tekstil sektörü Türkiye’nin vazgeçilmez bir lokomotif parçasıdır. Genele baktığımız zaman ülkemizin yoğun yer üstü ve yeraltı zengin kaynakları vardır. Tekstil ihracatı ile ülkemizin ekonomisine doğrudan katkı payı vardır. Türkiye tekstil konusunda üretilen ürün yelpazesi geniştir. Ürünlerinin fazla olmasıyla birlikte iç piyasa istihdam anlamına geldiği gibi cari açığın azalmasında da etkisi vardır. Tekstil alanında çalışan işçilerin kendi kategorilerine göre sınıflandırma yapmak gerekir. Kimi personel ham madde üretimi ile çalışırken kimileri ise ürünün son noktası yani teslim kalite kontrol gibi bölümlerde istihdam edilmektedir. Genellikle halihazırda bant üzerinde işleyen sistemleri kontrol etmek amacıyla kurulan otomasyonlar ile çalışanların işi kolaylaşmaktadır.

Bu yazımızda tekstil işçileri, şef, amir, ustabaşı veya ustabaşı yardımcısı, teknisyen, tekniker ve mühendis gibi birçok kadro ele alacağız. Özellikle burada belirttiğimiz maaşlar tekstil sektöründe çalışan kişilerin aldıkları net ücretler olduğunu unutmayınız. Kamuda maaşların belirlenmesinde diploma ve eğitim düzeyin iş yaparken, özel sektörde kişinin bilgi ve tecrübesi ön planda gelmektedir. Kişi konusunda uzman ise piyasa kalifiye denilen statüdedir. Burada yer almak piyasanın aranan, işi bilen personeli anlamına gelmektedir. Her patron yanında kalifiyeli işçi çalıştırmak ister. Üretim hattı oluşabilecek bir arızada sorunu hemen çözmesi ve sistemi durdurmaması çok önemlidir. Ziyaretçilerimiz aracıyla sorulan bazı soruları yanıtlamak isteriz…

En Çok Sorular Sorular ?

Tekstilde çalışmak nasıl ? Tekstil fabrikasında çalışmak ? Tekstilde çalışıyorum ? Bu sorular birbirinin aynısı olsa da tekstilde çalışan bayanlar veya erkekler çalıştığı bölgeye göre avantajları veya dezavantajları vardır. Eğer bölgede sadece tekstil fabrikaları varsa insanların başka alternatifi olmadığından tercih etme şansı azalacak ve mecburi çalışmaya gidecektir.

Yeni mezun tekstil mühendisi maaşları ne durumdadır ? Normal şartlarda mühendisler odasını belirlenmiş olduğu rakama göre asgari brüt 3300 TL’dir. Fakat özel sektörde bu şarta riayet eden pek firma bulunmamaktadır. Eğer yeni mezun olarak işe başladıysanız (mühendis) en az 2 bin TL ile iş başı yapabilirsiniz.

Peki, tekstil makinacı maaşları ? Yukarıda bahsettiğimiz işi bilme kavramı burada da devam etmektedir. Yeri geldiği zaman bir kalifiye personel yeni işbaşı yapan mühendisten bile fazla maaş almaktadır.

Tekstilde İşçi Maaşları

2012 – 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 sene içerisinden senelik %6 oranın maaşlara zam geldiğiniz söylemekte yarar var. Maaşların belirlenmesinde en büyük etken kişinin tecrübesi, şirketin maaş skalası, eğitim bilgisi ve diğer etkenlerdir. Diğerlerden kasıt çalışanların sendikalı olmasını örnek gösterebiliriz.

Ocak ve Temmuz 2017 olmak üzere aşağıda işçi maaşları verilmiştir. Asgari geçim indirimi bekar çalışan göre belirtilmiştir. Ayrıca ek tazminat eklenmemiştir. (Fazla mesai gibi)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Garson - Komi - Şef Garson Maaşları başlıklı makalemizde garson maaşları, komi maaşları ve şef garson maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Tekstil İşçi Maaşları

Aktif Maaş

1689 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

68 TL (%4)

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

1757 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. Serdar Akbal dedi ki:

    Maalesef hak ettiği maaş ve sosyal haklar yerine , işçinin haklaından çalarak zenginleşen patronların reva gördüğü şartları sineye çekmek zorunda kalan,aksi halde atölye atölye dolaşan sözde lokomotif özde ise hakkını arayacak bir yeri olmayan umursamayan kisileriz.e megimizn hiçbir kıymeti yok.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap