Temizlik Personeli Maaşları

Temizlik Personeli Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Temizlik hizmetleri veren firmalar da görev yapan personel maaşları hakkında bazı bir yer vereceğiz. Öncelikle Temizlik hizmetleri son 10 yılda ülkemizde yaygınlaşan bir hizmet dalı arasında yerini almaktadır. Özellikle büyük ofisler, kurumsal işletmeler, kamu binaları, evler, iş yerleri gibi mekanların temizlenmesinde hizmet veren kuruluşlardır. Temizlik firmasında görev yapan personellerin özlük hakları, çalışma şartları, maaşları, yıllık izin süreleri gibi birçok konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz.

Temizlikçi Maaşları Ne Kadar ?

Temizlik imandan gelir hadisi ile sözümüze başlamak gerekirse temizlik her mekan için gereken bir şarttır. Ortamın temizlenmesi çoğu zaman zahmetli bir iş gibi görünebilir. Fakat bu konuda bu işi profesyonel bir şekilde yapan temizlik firmaları sizlere yardımcı olacaktır.

Temizlik firmasında görev yapan personeller senelik en az 14 günlük yıllık izin süreleri vardır. Ayrıca maaşları 2017 Ocak itibariyle en az 1380 lira olmak kaydıyla göreve başlamaktadırlar. Burada belirttiğimiz rakam asgari tutardır. Genellikle firmalar bu rakamın en az %10 fazlasıyla personellerini çalıştırmaktadırlar. Böylece yaklaşık olarak 1600 lira seviyelerinde maaş almaktadırlar. (2012 -2013-2014-2015-2016 maaşları farklıdır.) Güncel olarak 2017 maaşları verilmiştir.

Özlük durumlarına baktığımız zaman firma kurumsallaşma süreci ise olumlu etkenlerin ilk anda göze çarptığını söyleyebiliriz. Çünkü firma kurumsallaşma yolunda ilerlerken çalışanlarına da aynı şekilde bu ilerlemenin katkılarını sağlayacaktır.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında temizlik hizmetleri olarak görev yapan personel maaşları burada belirttiğimiz durumdan biraz farklıdır.

Kurumların kendi insiyatifin de taşeron sistem mantığı ile ihaleye asgari ücretin en az % 10 veya asgari ücretin en az %70 fazlası gibi ibareler ile maaşların belirlendiğini söyleyebiliriz. (Taşeron olduğundan dolayı kadro veya sözleşmeli durum söz konusu değildir.) Aşağıda bazı kurum kurumları verilmiştir.

  • Devlet Hastanesi temizlik personeli,
  • Üniversite Hastanesi temizlik personeli,
  • MEB temizlik personeli,
  • TBMM temizlik personeli,
  • YARGITAY temizlik personeli,
  • Belediye temizlik personeli,
  • Sağlık Bakanlığı temizlik personeli,
  • İçişleri Bakanlığı temizlik personeli,

Aşağıda belirttiğimiz tabloda Ocak ve Temmuz 2017 temizlik personeli maaşlarını görebilirsiniz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kasiyer Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kasiyer maaş, kasiyer maaşları ve kasiyer maaşları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Temizlik Personeli Maaşları

Aktif Maaş

1689 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

68 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

1757 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap