Tıbbi Mümessil Maaşları

Tıbbi Mümessil Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Tıbbi Mümessil Maaşları ne kadar ? Tıbbı mümessil halk dilince ilaç mümessili olarak da geçmektedir. Dışarıdan bakıldığı zaman kolay bir meslek olarak gözüküyor olsa da zor bir meslek olduğunu söyleyebiliriz. Tıbbi mümessiller ilaç firmalarının ürettiği ilaçları veya medikal ürünleri hemşirelere, doktorlara ve eczacılara tanıtır. Üretilen bu ürünleri hastanelere ve sağlık kuruluşlarına pazarlar.

Tıbbi Mümessil Nedir ?

Tıbbi mümessiller genellikle pazarlama veya iletişim bölümlerini bitiren kişiler arasında seçilir. Lise mezunu olan kişilerin de bu işi yaptığını görebilirsiniz. Mezun olunan bölüm diğer mesleklere nazaran daha az önemlidir. Tıbbi mümessiller ilk olarak bir eğitim sürecinden geçerler. Yaklaşık olarak 2 aylık bir eğitim sürecinden sonra işe başlarlar.

Tıbbi Mümessil Nasıl Olunur ?

Tıbbi mümessil kelime manası ilaç temsilcisi anlamına gelmektedir. Ürettikleri ilaçları pazarlayan kişiye denilmektedir. Doktor ve eczacılara tanıtım yaparlar. En az lise mezunu ve üzeri eğitim seviyesi olan kişiler arasında seçilir.

İlaç sektöründen önemli bir rol oynarlar. Dünyanın değişen yüzüyle teknolojiyi yakından takip ederek, ilaçlar hakkında tam bilgiye sahip olması gerekir. Doktor ve eczacılar ile iletişiminin güçlü olması gerekmektedir.

Tıbbi Mümessil Eğitim Sertifikası

Mümessil olabilmek için eğitim almanız gerekmektedir. Ortalama 100 TL – 200 TL arasında kurs ücreti vardır. Üniversitelerinin ilgili bölümleri başta olmak üzere bir çok yerde kurslar açılmaktadır.

Tıbbi Mümessil Maaşları

Eczacıbaşı tıbbi mümessil, bayer tıbbi mümessil, assos tıbbi mümessil ve Tıbbi mümessillerin iletişim becerisinin yüksek olması gerekiyor. Bir ürünü iyi bir şekilde sunabilme kabiliyetine sahip olmamalılar. Dış görünüşüne önem vermeleri gerekir. Tıbbi mümessil maaşları ise ortalama 2.500 TL’den başlamaktadır.

Her hafta veya ay doldurmaları gereken kotaları vardır. Bu kotaları doldurdukları zaman prim alırlar. İlaç firmaları tıbbi mümessillere araba tahsil eder ve benzin parasını da vermektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap