Tıbbi Teknolog Maaşları

Tıbbi Teknolog Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sağlık sektörü oldukça geniş çaplı bir sektördür. Ne kadar sağlık sektörü denilince akıllara direk doktor veya hemşireler geliyor olsa da sağlık sektöründe birçok meslek seçeneği vardır. Bu seçeneklerden biriside tıbbı teknologdur. Tıbbı teknologlar genellikle arka planda kalmalarına rağmen çok önemli görevlere sahiptirler. Peki, tıbbi teknologluk nedir? Tıbbi teknologluk sağlık kurumlarında doktorların verdiği talimata dayanarak, insanların sağlıkları ile ilgili tahlil yapan tıbbi teknologların mesleğidir. Sağlık sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan tıbbi teknologların tek görevi de tahlil yapmak değildir. Bunun dışında bulunduğu sağlık kuruluşundaki tıbbi dokümantasyon ve istatistik alanlarında kendisine bağlı bulunan bölümlerde verilen istatistik hizmetlerinin organizasyonunu da yapar.

Yukarıda belirttiğimiz bilgiler kapsamında, “tıbbi teknolog nasıl olunur?” merak ediyor olabilirsiniz. Tıbbi teknolog olabilmek için üniversitelerin tıbbi teknologluk bölümünde eğitim görmeniz gerekiyor. Tıbbi teknologluk bölümünü bitirdiğiniz takdirde tıbbi teknolog unvanı alabilirsiniz.

Tıbbi teknologlar sağlık sektöründe çalıştıkları için mezun olunduktan sonra işsiz kalma ihtimali çok düşüktür.

Tıbbı Teknolog Maaşları Ne Kadar

Tıbbi teknologlar ne iş yapar? Diye merak ediyorsanız, ilk olarak  tıbbı teknologlar laboratuarlar da çalışabilecekleri gibi 3 yıllık bir meslek tecrübesi edindikten sonra sağlık meslek liselerinde öğretmenlik yapabilirler. Tıbbi teknolog maaşları ise genellikle çalışılan sağlık kuruluşuna göre değişkenlik gösterebilir. Fakat devlet hastanelerinde çalıştığınız takdirde maaşınız 2 bin 500 TL’den başlamaktadır.  Ayrıca sağlık çalışanlarının, çalıştıkları hastaneye göre döner sermayeden faydalanma hakkı olduğu için alınan maaş 3 bin TL’yi bulabilmektedir.

Özel sektörde ise 1700 TL – 2200 TL arasından değişmektedir. Kişinin bilgisine göre maaşlar değişmektedir. Aşağıda kamu net maaşları verilmiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Bekar çalışan maaşıdır. En düşük tıbbı teknolog personelidir. AGİ, ek tazminatlar eklenmemiştir.

Tıbbi Teknolog Maaşları

Aktif Maaş

2509 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

%3 (75 TL)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2584 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap