Toplum Sağlığı Teknisyeni Maaşları

Toplum Sağlığı Teknisyeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Toplum sağlığı teknisyeni hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Toplum sağlığı teknisyenleri sağlık memuru olarak da geçmektedir. Yazımızın sonunda belki de ilk defa duyduğunuz toplum sağlığı teknisyeni ile ilgili detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Yazımıza ilk olarak toplum sağlığı teknisyeni nedir ve ne iş yapar? Sorularının cevaplarını verelim. Toplum sağlığı teknisyenleri, sağlık kurumlarında hekim dışında bir personelin eksik olması veya yetersiz gelmesi durumunda onun yerine geçecek kişi olarak düşünülmüştür. Bu kadronun açılış amacı özellikle sağlık ocaklarında bir personelin eksikliğinin hissedilmesini önlemek içindir. Toplum sağlığı teknisyeni sayesinde sağlık ocaklarında işlemlerde aksamalar yaşanmamaktadır.

Yazımızın devamına ise toplum sağlığı teknisyeni nasıl olunur? Sorusu ile devam edeceğiz. Toplum sağlığı teknisyeni diğer sağlık bölümlerinin aksine düz lise mezunları da alınmaktadır. Düz lime mezunları bu kadroya atandığı takdirde 2 yıllık bir eğitim alırlar. Aynı zamanda sağlık lisesi mezunları da bu kadroya atanabilmektedir.

Toplum Sağlığı Teknisyeni Maaşları 2016 – 2017

Toplum sağlık teknisyeni atamaları KPSS puanlarına göre yapılmaktadır. Atamaları diğer sağlık mesleklerine göre daha zor olmaktadır. Yazımızda son olarak, toplum sağlığı teknikerlerinin maaşları ne kadar? Sorusunun cevabını verelim. Toplum sağlığı teknisyenleri ortalama 2 bin TL maaş almaktadır. Ayrıca bu mesleğe sahip kişiler hastanelerin döner sermayesinden de yararlanırlar. Döner sermayeden gelen para ile beraber maaş 2 bin 500 TL civarını bulabilmektedir. Toplum sağlığı teknisyenlerinin maaşı meslekteki yıla göre farklılık gösterebilir.

Toplum sağlığı teknisyeni memur zamlarına göre artışları belirlenir. Toplum sağlığı teknisyeni taban puanları KPSS listesi aşağıda verilmiştir.

  • 2012 yılı için en düşük 72 puan ile
  • 2013 yılı için en düşük 76 puan ile
  • 2014 yılı için en düşük 79 puan ile
  • 2015 yılı için en düşük 82 puan ile
  • 2016 yılı için en düşük 84 puan ile
  • 2017 yılı için en düşük veri bulunamadı…

Burada ki puanlar ÖSYM’nin resmi internet sayfasından derlenmiştir. İncelediğimiz de puanları stabil olarak arttığını söylemek gerekiyor. Ayrıca bu puanlar taşraya atanan toplum sağlığı teknisyeni atama puanlarıdır.

Toplum Sağlığı Teknisyeninin Görevleri

Toplum sağlığı teknisyeni görev tanımı bakımında şu kriterlere uyması gerekmektedir. Toplum sağlığı teknisyeni ne demek ? Toplum sağlığı teknisyeni kimdir ? Toplum sağlığı teknisyeni nitelik kodu ? Toplum sağlığı teknisyeni ne mezunu ? bütün bu sorularının yanıtlarını kısa cevaplar ile verelim.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Toplum Sağlığı Teknisyeni Maaşları

Aktif Maaş

2485 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

75 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2560 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap