Türkiye İş Bankası Personel Maaşları

Türkiye İş Bankası Personel Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

En büyük bankalar arasında İş Bankası’nı sayabiliriz. İş Bankası oldukça geniş bir müşteri kitlesine sahiptir. Bu yüzden şubeleri ve çalıştırdıkları personel sayısı da çok fazladır. İş Bankası personel maaşları da insanlar tarafından özellikle İş Bankası’nda çalışmak isteyen kişiler tarafından çok merak ediliyor. İş Bankası personel maaşları konusunda diğer bankalara nazaran daha az maaş vermektedir. Fakat bankanın sunduğu haklar özellikle emeklilikte sağladığı çift maş hakkı birçok kişinin İş Bankası’nda çalışmayı istemesine sebep oluyor. İş Bankası personellerine sağlık alanında da çok fazla imkan tanıyor. İş Bankası’nda çalışma şartları ise diğer bankalar gibi yorucu olmaktadır. İş Bankası personelleri sabah 08.00’de mesaiye başlar ve akşam 17.00’da mesaiyi sonlandırır.

İş Bankası Personel Memur Maaşları

Bankalarda çalışmak genel anlamda zordur. Bu zorluğu çoğu banka personellerine yüksek maaş vererek örtüyor. İş Bankası personel maaşları 2017 yılında yapılacak zam ile beraber artış gösterecek. İş Bankası personel maaşları ne kadar? Sorusunun cevabı ise, İş Bankası’nda çalışan bir personel en düşük asgari ücret tutarında yani 1.300 TL maaş alır. 3 ayda bir çalışanlara çift maaş verilir. Aynı zamanda hedef tutturan şubelerin çalışanlarına primde verilir. İş Bankası personel maaşları genellikle işe girildikten 2 yıl sonra artış gösterir. Banka bu iki yıllık süreci elemanı denemek için kullanır ve sonunda bir sınava sokar. Eğer personel bu sınavda başarılı olduysa maaşında artış olur ve terfi edilir.

Yıllara göre baktığımız zaman 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 ve 2017 itibariyle memur maaşlarıyla ekseriyette zam oranları belirlenmektedir. Ayrıca çalışanın performansına göre de ekstra zamlar verilmektedir. İşte merak edilen sorular :

İş bankası gişe görevlisi maaşları : Gişe görevlisi bankanın tüm para işleriyle ilgilenen personelidir. Fatura ödeme, kredi tahsilatı veya nakit para çekimi gibi işlemleri gerçekleştirir. Yaklaşık maaşları 2500 – 300 TL aralığındadır.

İş bankası müşteri hizmetleri maaşları : Banka müşterilerinin şikayet ve önerilerini dinleyerek ilgili birimlere sorunları aktaran kişidir. Banka müşteri memnuniyeti aşamasında ilk giriş yeridir. Ortalama aylık maaşları 2200 TL 2600 TL arasındadır. (Performans gibi kriterlere göre maaş düşmekte veya artmaktadır. Takım lideri, şef gibi pozisyonları vardır.)

İş bankası asistan maaşları : Asistan hizmetleri gibi bir çok işlem yapar. Gişe görevlisi ile ortalama aynı maaşı alır. (Ek ödemeler hesaba takılmamıştır.)

İş bankası avukat maaşları : Bankanın tüm hukuk işleri ile ilgilen personeldir. Yasal süreçleri takip ederek, kuruma bilgi verir. Ayrıca hukuksuz durumlar rapor tutanakları hazırlar. Sözleşmeli avukat statüsünde ve kadrolu avukat statüsünde çalışırlar. Ortalama maaşları 3 bin TL ile 5 bin TL aralığındadır. Göreve yeni başlayan avukatlar düşük maaş alırken, tecrübeli avukatlar yüksek maaş almaktadır.

İş bankası insan kaynakları maaşları : Bankanın tüm personel işleri, maaşları, özlük durumları, tayin ve terfi gibi durumlarını inceleyip onay veren birimdir. Bu birimde görev yapan stajer, uzman, uzman yardımcısı, memur (operasyon) personeller bulunmaktadır.

Ayrıca çalışanları arasında direkt satış temsilcisi, engelli personel, müfettiş yardımcılığı, müfettiş gibi kadroları bulunmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2016 başlıklı makalemizde 2016 banka maaşları, banka maaşları ve bankacı maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Türkiye İş Bankası Personel Maaşları

Aktif Maaş

3000 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

120 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3120 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. G.M. dedi ki:

    Üzgünüm ancak çok asparagas bir haber olmuş, 8-9 yıl çalışmış olsa dahi, bir gişe görevlisinin ya da müsteri temsilcisinin bu rakamları alması söz konusu dahi değil. Ancak banka içi yükselme sınavlarını geçmiş şef dediğimiz yetkili ünvanına yükselmişse 2000li 3000li rakamlara çıkabilmektedir. Kasa tazminatınız 300lü bir rakam ve ancak gişe işlemi yapan memur alabilir. Hedefini tutturan şubelerin çalışanları bundan prim almaz. 1 yıl veya 2 yıl çalışmış olan bir memurun maaşı 1647TL brüt(2016 yılı baz alarak söylüyorum)tür.

  2. Soner çetinkaya dedi ki:

    Güvenlik maaşları ne kadar oluyor bilgisi olan varmı

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap