Türkiye Radyo Televizyonu (TRT) Maaşları

Türkiye Radyo Televizyonu (TRT) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkiye televizyon ve Radyo Kurumu mühendis, teknisyen, tekniker, spiker, kameracı, haber muhabir, genel tayın yönetmeni gibi birçok kadro ve pozisyon bulunmaktadır. TRT Türkiye’nin ilk resmi devlet kanalıdır. Kurulduğu yıllardan beri popülaritesi kanıtlanmış. Devletin yayın kanalı olarak bilinmektedir. Peki TRT’ye girmek için ne gereklidir. TRT personelleri seçerken Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. TRT personel alımlarını buradaki link üzerinden takip edebilirsiniz.

Puan yeterlilik sınavından sonra her kurumda olduğu gibi mülakat usulüyle kişiler arasından seçmeler yapılmaktadır. Göreve başlayan kişi TRT bünyesinde Türkiye’nin her yerinde çalışabilir. TRT muhabiri olabilir veya TRT teknisyen olarak sahada görev yapabilir. Anlık ve son dakika haberleri takip etmek için de Türkiye’nin birçok noktasına gidebilir.

Kurum içerisinde baktığımız zaman halk gözünde belli bir yere demiş devlet otoritesini güçlendirerek halkın gözünde gönlünde taht kurmuştur. Son zamanlarda sadece TRT’nin yanında 6 ve 7 tane de yan kuruluşu vardır. Bunlar; TRT Arapça, TRT Çocuk, TRT Avaz, TRT World, TRT Haber ve TRT belgesel gibi sıralayabiliriz. Bu kurumun tek çatı altında toplandığı yer TRT’dir. Anadolu Ajansı’ndan olduğu gibi sahadan muhabirleri aracılığıyla haberleri vatandaşlara aktarmaktadır.

TRT Maaşları 2017

Kurumun maaş skalasına baktığımız zaman kurum içerisinde en düşük asgari ücret seviyesinde hizmetli personeli görmekteyiz. Tekniker maaşları 2500 lira ile 2800 lira arasında değişirken, mühendis maaşları 3000 TL nin üzerindedir. Haber sonuncusu veya haber spikeri 3000 TL nin üzerinde maaş alırken kurumun fazla mesai durumlarda birimine göre mevcuttur.

Merak ettiğiniz diğer hususları kadro ve unvan hizmet yılı belirterek ki bizlere ulaştırabilirsiniz. Türkiye’nin en nadide kurumları içerisinde yerini almış TRT de işe başlamak için güncel ilanları takip edebilirsiniz.

YILLAR Ocak Ayı Zam Oranı Zam Miktarı Temmuz Ayı Zam Oranı Zam Miktarı
2017 2965 TL 3% 89 TL 3054 TL 4% 122 TL
2016 2664 TL 6% 160 TL 2824 TL 5% 141 TL
2015 2487 TL 3% 75 TL 2562 TL 4% 102 TL
2014 2278 TL 4% 91 TL 2369 TL 5% 118 TL
2013 2147 TL 3% 64 TL 2211 TL 3% 66 TL
2012 1985 TL 4% 79 TL 2064 TL 4% 83 TL
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Basın Yayın ve Enformasyon Maaşları başlıklı makalemizde basın yayın enformasyon memur maaşları, basın yayın enformasyon mütercim maaşı ve basın yayın maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap