Uçak Bakım Öğretmeni Maaşları

Uçak Bakım Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Matematik, Kimya, Fizik, Edebiyat gibi derslerin öğretmenlikleri genellikle herkes tarafından bilinir. Fakat ülkemizde ek bilinmeyen ve oldukça önemli öğretmenliklerde vardır. Bunlardan birisi ise uçak bakım öğretmenliğidir. Birçoğunuz belki de uçak bakım öğretmenliğini ilk kez duydunuz. Fakat yazımızı okuduktan sonra uçak bakım öğretmenliği hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Uçak bakım bakım nedir ve ne iş yapar? Sorusuyla başlayalım. Uçak bakım öğretmenliği uçak bakımı, parçaları ve çalışma mekanizması ile ilgili bilgi sahibi olan uzman kişilerin uçak bakımı ile ilgili lise ve dengi okullarda eğitmen olarak çalışmasıdır. Uçak bakım öğretmenleri uçak bakımı ile ilgili lise ve dengi okullarda ders verirler.

Uçak bakım öğretmeni nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; uçak bakım öğretmeni olabilmek için üniversitelerin Elektronik öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Havacılık elektrik ve Elektroniği, Uçak Elektrik-Elektroniği, Uçak Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olunması gereklidir. Bu bölümlerden mezun olan kişilerin öğretmen olmaları için mesleklerinde bir süre çalışmaları ve tecrübe edinmeleri gereklidir. Öğretmenlik yapmak için özel okulları tercih edecek kişiler özel okulların iş ilanına başvurması yeterlidir. Devlet okullarında öğretmenlik yapılabilmesi için KPSS’ye girilmesi gereklidir.

Uçak bakım öğretmeni ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; uçak bakım öğretmenlerinin özel okullarda aldıkları maaş farklıdır. Devlet okullarında ise ilk mesleğe başlanılan yıl maaş 2 bin 500 ve 2 bin 700 TL civarında olunabilmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Fen Lisesi Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşları, lise öğretmenin maaşı ve özel lise öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Uçak Bakım Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2590 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

77 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2667 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap