Uçak Bakım Teknisyeni Maaşları

Uçak Bakım Teknisyeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Uçak bakım teknisyeni maaşları ne kadarUçak bakım teknisyeni nasıl olunur ? Uçak bakım teknisyeni ne iş yapar ? merak edilen tüm soruların yanıtları bu konumuzda…

Geleceğin meslekleri arasında ilk sıralarda yer alan uçak bakım teknisyenliği gelmektedir. Peki bu mesleğe nasıl olunur ? Hangi lise de okuyarak bakım teknisyeni olursunuz ? Son yıllarda yapılan alımlar güvenlik kriterlerin önceliğini aldığını şimdiden belirtmekte yarar var. Bu mesleği tercih edecek adayların güvenlik soruşturmaları eksiksiz olması gerekiyor.

Uçak bakım teknisyeni nasıl olunur ? (ne iş yapar)

Bakım teknisyeni olabilmeniz için teknik liseden mezun olmanız gerekiyor. Buradan mezun olan kişilerin işsiz kalma oranı çok düşüktür. Okuldan mezun olan adayların büyük hava yolu şirketlerin görev yapmaktadırlar. İlk olarak teknik liseden mezuniyet olma şartı vardır. İngilizce faktörü de işinizde kendinizi geliştirmede size yardımcı olacaktır. Orta ve yüksek seviye dil eğitimi almanız mülakatlarda sizlere katkı sağlayacaktır.

Peki hangi liseyi okumam lazım ? Uçak bakım teknisyeni olabilmek için uçak gövde – motor bölümlerini bitirmeniz gerekiyor. Şu an için ülkemizde 4 ilde bu bölüm mevcuttur. (İstanbul – Kayseri – Bursa – Eskişehir) Ayrıca en son alımlarda uçak bakım bölümüne yakın bölümler tercih edildiğini görüyoruz. Bunlar; elektrik, elektronik ve motor bölümleridir. Bu sıklıkla yapılmıyor. Direk olarak uçak gövde – motor bölümü üzerinden alımlar gerçekleşiyor.

Uçak bakım teknisyeni maaşları

Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Bora Jet, Anadolu Jet ve Onur Air gibi güçlü firmalarda çalışmak ister misiniz ? Uçakların bakımlarını yaparak dolgun ücretlerle çalışabilirsiniz. Teknisyenler yaklaşık 3 bin 400 TL ile 6 bin TL arasında değişen maaşlara sahiptir. Bilgi, tecrübe, hizmet yılı gibi kriterler maaş skalasını belirlemektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Teknisyen Maaşları Ne Kadar 2017 başlıklı makalemizde devlette teknisyen maaşları, özel sektör teknisyen maaşları ve teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap