Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Maaşları

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda personel olarak çalışılmasıyla ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Son yıllarda özellikle denizcilik alanında ve ulaştırmada personel açığının oluşmasıyla beraber kurum her yıl binlerce personel alımı yapmaktadır. Bakanlık sadece Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na personel alımı yapmaz kendisine bağlı olan birçok kuruma da personel alımı yapmaktadır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı personeller nedir ve ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; bu bakanlıkta çalışanlar altında bulunan ve çalıştıkları kurumlara göre görev almaktadır. Bulunulan genel müdürlüğe göre görevlerde değişkenlik olmaktadır. Türkiye’de en çok personel alımı yapan kurumlar arasındadır diyebiliriz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı personeli nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda ve bağlı genel müdürlüklerinde çalışabilmek için en az lise ve dengi okullardan mezun olmanız gerekmektedir. Bazı genel müdürlükleri KPSS ile personel alımı yaptığı gibi bazıları KPSS’siz memur alımı da yapmaktadır. Aynı zamanda çalışacağınız kuruma göre sizden bilgisayar sertifikası da istenebilmektedir.

Ulaştırma Bakanlığı Kadroları

Aşağıda genel kadro bilgisi verilmiştir. Çalışanın maaşı öğrenebilmek için kişinin kadrosunu, hizmet yılı, kıdem kademe derecesi, eş durumu gibi bilgilerin bilinmesi gerekmektedir.

  • Bilişim Sistemleri Uzmanı ve Uzman Yardımcısı,
  • Ulaştırma ve Haberleşme Uzmanı ve Uzman Yardımcısı,
  • Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uzmanı ve Uzman Yardımcısı,
  • Elektronik, Makine, Bilgisayar, Sistem Mühendisleri,
  • Veri İşleme ve Hazırlama Memuru,
  • Avukat, Doktor, Müfettiş ve Yardımcısı
  • Güvenlik Görevlisi,

Ulaştırma Bakanlığı Maaşları Ne Kadar ?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı personel alımlarının iş ilanlarına kurumun resmi sitesinden bakabilirsiniz. İlgili bakanlıkta sürekli personel ihtiyacı olmaktadır. Araştırmanızda fayda var. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı personeli ne kadar maaş alır? Sorusunun ise aslında net bir cevabı olmamaktadır. Genellikle bağlı olunan genel müdürlüklerde çalışıldığı için maaşlarda değişkenlik olmaktadır. Ortalama bir rakam verecek olursak; maaşlar 1.900 TL’den 10 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Maaşı genellikle meslekteki uzmanlıkta belirlemektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Dışişleri Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde dışişleri bakanlığı işçi maaşları, dışişleri bakanlığı maaşları ve dışişleri bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşağıda verilen bilgi mühendis maaşıdır.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlı...

Aktif Maaş

3259 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

98 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3357 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap