Uzman Çavuş Maaşları 2016 – 2017

Uzman Çavuş Maaşları 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkiye de görev yapan uzman çavuşların durumunu ele alacağız. Maaş durumları, sosyal imkanları ve özlük dosyaları hakkında kapsamlı bilgiler vereceğiz. Emekli olduktan sonra ortalama ne kadar maaş bağlanacağı, ne kadar emekli aylığı alacağı ve şu anda ki 2017 uzman çavuş maaşları ile ilgili detayları paylaşacağız.

Rütbeli askerin ardından uzman onbaşı ardından da uzman çavuş olarak görevlerine devam eden Türk silahlı kuvvet personelleri rütbe değişikliğin çeşitli eğitimler tabii tutulmaktadır. Uzman çavuşları Türk silahlı kuvvetlerinde baskın olarak görmekteyiz. Türk silahlı kuvvetleri bünyesi altında görev yapacak olan uzman çavuşlar öncelikli personel teminine göre görevlendirmektedir. Uzman çavuşların maaş farklıkları ilk göze çarpan tazminatları olmuştur. Tazminat farklılıklarına göre en düşük maaş ve bunun üzerine eklenen maaş birimleri, ise uzman çavuş maaşları hakkında bilmemiz gerekenler arasında yer alıyor. Uzman çavuşların kıdemleri ise maaşlara belirgin olarak yansımıyor. Sene başında kıdem farkı olarak günümüzde 30 Türk lirası ödenmektedir. Hizmet yılı yirmi olan bir uzman çavuş ile yeni göreve başlayanlar arasında 600 Türk lirası gibi bir fark ortaya çıkacaktır. Yavru vatanımız Kıbrıs’ta görev yapan uzman çavuşların görev ücretlerinin farklı değerlendirildiğini de belirtmek isteriz.

2017 Uzman Çavuş Maaşları

Memur zamlarıyla birlikte 2016 senesi için %11.3 zam gelirken, 2017 sene için %7 oranın zam geldi. Peki 

Güncel uzman çavuş maaşları ne durumda ? İşte merak edilen detaylar maasi.org internet sitesi farkıyla ile sizlerle…

Türkiye en düşük uzman maaşı (batı bölgesinde) 3043 TL’dir. (Temmuz 2016) Bu maaşın içerisinde operasyon ve Kıbrıs gibi diğer tazminatlar eklenmemiştir. Son yıllarda haberler yakından takip ettiğimiz ve uzmanları ilgilendiren bir haberden bahsetmek istiyoruz. Uzman erbaş maaş iyileştirme hakkında görüşmeler devam ediyor. Yakın zamanda olumlu gelişmeleri buradan müjdeliyeceğimizi umuyoruz. Kara Kuvvetleri hariç diğer bazı uzman aylıkları…

Yukarı yer alan bilgiler ortalama maaşlardır. Vergi dilimine göre değiştiğini unutmayınız. (Net ücretlerdir, asgari geçim indirimi bekar kişilere göre eklenmiştir. 123,5 TL (2016))

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap