Uzman Çavuş Maaşları 2017

Uzman Çavuş Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Uzman çavuşlar Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev almaktadır. Ülke savunmasında önemli bir yere sahip olan uzman çavuşların maaşları ise merak edilmektedir. Uzman çavuş maaşları 2017 yılında % 3’lük bir zam alacak. Zorlu bir göreve sahip olan uzman çavuşların maaşları, uzman çavuşların görev yaptığı bölgeye göre veya görev tazminatına göre farklılıklar gösterebilir. Görevde bulunulan yıl da bu maaşların değişmesinde etkili faktörlerden birisidir. Yeni uzman çavuş olmuş birisi ile görevde 30 yılı doldurmuş bir uzman çavuşun maaşları arasında ortalama 300 TL farklılık görülebilir. Ayrıca son zamanlarda uzman çavuşların maaşlarında iyileştirme yapılması da bekleniyor. Uzman çavuş maaşlar ne kadar? Sorusuna ise ancak ortalama bir cevap verebiliriz. Uzman çavuş maaşları 2017 yılında alacakları zam ile beraber 3 bin 500 TL ile 5 bin 500 TL arasında değişkenlik gösterecek.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu değişikliği uzman çavuşun görev yeri, meslekteki yılı ve görevleri belirleyecek. Doğu’da görev yapan bir uzman çavuş Batı’da görev yapan bir uzman çavuşa göre daha yüksek maaş alır. Aynı zamanda bu maaşlara ek olarak OHAL gibi tazminatlarda eklenmektedir.

Uzman çavuşlar, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı olarak çalışmaktadır. Uzman çavuş olmak için Kara Kuvvetleri Komutanlığına ön başvuruda bulunabilirsiniz ve mülakata girerek mülakattan geçmeniz sonucunda uzman çavuş olabilirsiniz. Herhangi bir uzman çavuş alımlarında Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi resmi internet sitesinden duyuru paylaşmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Uzman Çavuş Maaşları 2017

Aktif Maaş

2946 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

88 TL (%3)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3034 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap