Vali – Vali Yardımcısı Maaşları

Vali – Vali Yardımcısı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Vali ve vali yardımcısı maaşları konusuna giriş yapmadan önce vali olmak için hangi yollardan geçmek gerektiğine bir göz atalım. Vali olmak için öncelikle Kaymakam olmanız gerekmektedir. Kaymakam olmak için ise hukuk fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi ve bunun gibi belli başlı fakültelerden birisinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Gerekli sınav ve mülakatları geçmeniz dahilinde artık kaymakam adayısınız demektir.

Belli bir süre stajyer kaymakam olarak görev alıp sonra kaymakam olursunuz. Vali olmak için kaymakamlık görevini layıkıyla yerine getirmiş olmanız beklenmektedir.

Valinin Görevleri

Valinin görevlerine baktığımız zaman, vali kanun ve yönetmelik çerçevesinde Hükumet tarafından alınan kararların il çapında uygulanmasını, ilan edilmesini, düzenlenmesini sağlayan kişidir. Bakanların verdiği emir ve talimatları yerine getirmekle ve bir alt birime iletmekle de görevlendirilmiştir.

Vali bir ildeki hemen her şeyin işleyişiyle ilgilenen kişidir. Genel idare hususunda gerekli düzenleme ve denetlemeleri yapmakla sorumludur.

Vali yardımcısı ise vali tarafından ona verilen bütün işleri ve yine vali tarafından yetki verilen her türlü işi yapmakla sorumludur.

Valilik Maaşları

Geçtiğimiz yılları ele aldığımızda (2012-2013-2014-2015-2016) ve bu sene dahil olmak üzere (2017) tüm maaşlar ne rakamları ile verilmiştir. Valilik bünyesinde çalışan personellerin kadrolarını sıralamak gerekirse; valilik memur, vali muavini, valilik mühendis, vali kaymakam, valilik personel, valilik tekniker, valilik vhki, vali sekreteri, vali koruması, vali yardımcısı maaşları verilmiştir.

En düşük alan memur 2296 TL seviyesinde alırken, vali yardımcısı yaklaşık 3879 TL maaş almaktadır. İl valisi ise, ilin büyüklüğüne göre 4 bin – 6 bin TL arasında maaş almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap