Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Maaşları

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Maaşları

Vhki maaşları 2016 – 2017 Ocak Temmuz net tutarları konumuzun sonunda bulabilirsiniz. Vhki açılımı nedir ? diye sorarsanız, veri hazırlama ve kontrol işletmeni anlıma geliyor. Konumuzda yer alan bilgiler doğrultusunda vhki ne iş yapar, vhki şartları, vhki atamaları, vhki alan kurumlar ve vhki atama puanları ortaöğretim gibi onlarca sorulara yanıtlar vermeye çalışacağız. Genellikle kamu kurum ve kuruluşlarına istihdam edilmektedir. Memur adaylarının KPSS ile uygun kadrolara başvurmak için bilgisayar sertifakası olması gerekmektedir. Çalışma ortamına baktığımız zaman bilgisayar başında masa başı iş yapmaktadır.

Veri hazırlama ve kontrol işletmeni kurumunda yapılan tüm işlemleri soft ortamında hazırlamak, kayıt etmek, çıktı almak, arşivlemek gibi tüm işlemleri yapmaktadır. Tabi memurun çalıştığı kamu kurumda önemlidir. Örneğin kaymakamlıkların nüfus müdürlüklerin olan vhki personeli dışından gelen vatandaşlara kimliklerin yenilenmesi veya doğum işlemlerinin yapılması (kütüğe kayıt) işlemlerini yapmaktadır. Aşağıda veri hazırlama ve kontrol işletmeni (vhki) bazı memur kadroları verilmiştir.

  • İçişleri Bakanlığı vhki,
  • Dışişleri Bakanlığı vhki,
  • Sağlık Bakanlığı vhki,
  • Adalet Bakanlığı vhki,
  • Çevrecilik Bakanlığı vkhi,
  • Valilikler ve Kaymakamlık vkhi,
  • Belediyeler vkhi,

Şimdi gelelim merak edilen sorulara vhki bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilir mi ? Bu sorunun cevabı kurum yapmış olduğu atamalar ile şartlar belirlenmektedir. Bu belirlemeler göre bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilir. Fakat eski çalıştığı birimden istifa etmesi veya kurum içi sınavla girmesi gerekmektedir. Bunun için vhki görevde yükselme sınav soruları ve cevapları vardır. Kurumun yaptıkları tüm sınavlar takip edilmesi gerekmektedir. Yine vhki den öğretmenliğe geçiş, vhki den teknikerliğe geçiş ve vhki den bilgisayar işletmenliğine geçiş bu kapsama girmektedir.

Vhki olmak için hangi bölüm okunmalı, vhki olmak için bilgisayar sertifikası şart mı, vhki nedir kimler olabilir, vhki yükselme şansı, vhki yabancı dil tazminatı, vhki ne zaman ek gösterge alır ? Kurumlar yaptıkları atamalar vhki personeli için gerekli eğitim şartını belirtmektedir. Bu şartlar doğrultusunda atamaları yapılmaktadır. Burada ki bazı sorulara yukarı cevaplar vermeye çalıştık. Yine merak ettiğiniz husus olursa bizlere yazmaktan çekinmeyiniz.

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Memur Maaşları

Vhki maaşları 2017 yılına ait bilgiler yer almaktadır. Kişinin çalıştığı kurum, eğitim seviyesi, eş durumu gibi faktörlere göre maaşları değiştiğini şimdiden belirtmek isteriz. Vhki maaşları ne kadar ? Vhki ne kadar maaş alır ? Vhki maaşları 2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 yıllarına baktığımız zaman %7 civarında senelik zam gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Fen Memuru Maaşları başlıklı makalemizde fen memuru maaşı, fen memuru nasıl olunur ve fen memuru ne iş yapar hakkında bilgiler verilmektedir.

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Maaşları

Aktif Maaş

2897 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

116 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3013 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum - "Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Maaşları"

Bir Cevap Yazın

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
ada
Ziyaretçi

merhaba ben halkla ilişkiler ve tanıtım önlisans öğrencisiyim 65 puan ile bu vhki’ye atanma durumum ne olabilir sizce?

Toprak
Ziyaretçi

merhaba ben büro yönetimi önlisans meznunuyum benım bölümümden genelde çişleri bakanlığı vhki alıyor. Puanım 68 küsür atanma şansım varmıdır?
.

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap