Veteriner Sağlık Teknisyeni – Tekniker Maaşları

Veteriner Sağlık Teknisyeni – Tekniker Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Veteriner sağlık teknisyen ve tekniker maaşları bilgisini maasi.org sitemizde bulabilirsiniz. Hayvan sağlığı da en az insan sağlığı kadar önem taşıyan mevzulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde henüz yeni yeni savunulmaya başlayan hayvan sağlığı ve hakları konusu veterinerlik alanına olan yönelimi arttırmıştır. Bu konuda veterinerlere ve veteriner sağlık teknisyenlerine aslında tüm insanlığa büyük görev düşmektedir. Ülkemizde beş adet veteriner sağlık meslek lisesi bulunmaktadır. Bu liselerden mezun olan kişiler veteriner sağlık teknisyeni olarak hayvan hastanelerinde ya da muayenehanelerden görev alabilmektedirler. Veterinerlik fakültesinin iki yıllık programından mezun olan bireyler ise veteriner sağlık teknikeri unvanını almaktadırlar. onlar da aynı şekilde hayvan hastanelerinde ve veterinerlik muayenehanelerinde görev alabilmektedirler. Bu iş alanlarının yanı sıra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı il ve ilçe müdürlüklerine, Hayvancılık Araştırma Enstitülerinde de iş bulabilmektedirler.

Veteriner sağlık teknisyenleri çalıştıkları yerde uzman veterinerlere yardım etmekle görevlidirler. Uzman veterinerlerin verdiği talimatları yerine getirirler. Aşı, koruyucu muayene, suni tohumlama yapabilir. Hayvanların kimlik sahibi olması konusunda yetkilidir. Veterinerlik alanında çalışmak isteyen kişilerin şefkatli kişiler olması ve hayvan konusunda duyarlı olmaları gerekmektedir.

Veteriner Sağlık Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır ?

Veteriner sağlık memurları, zam oranları 2016 Temmuz %6 olurken, Ocak 2017 için %3 ve Temmuz 2017 için %4 olarak belirlendi. En düşük veteriner sağlık teknisyeni maaşı 2695 TL olurken, tekniker arasında 150 – 200 TL fark bulunmaktadır. (Temmuz 2016 verileri) Yıllara göre endeks aldığımız zaman maaşlara (2012-2013-2014-2015-2016) enflasyon ve tüfe oranlarının eklendiğini görüyoruz.

Özel sektör de maaşların kamuya göre biraz daha düşük olduğunu belirtelim. Ankara da görev yapan teknisyen ortalama 1800 TL civarında maaş alırken tekniker arasında maaş farkı yok denecek kadar azdır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap