Yabancı Dil Uzmanı Maaşları

Yabancı Dil Uzmanı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Dil öğrenmek oldukça önemlidir. Gerek ticari amaçlar olsun gerekte diplomatik ilişkilerde yabancı dil çok önemli bir hal alır. Özellikle bir yabancı dili uzmanlık seviyesinde bilmek çok önemli ve ülkemizde çok gereklidir. Bizde yazımızda yabancı dil uzmanlığı mesleği hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Yazımızda yabancı dil uzmanlığı hakkında bütün detaylı bilgileri bulacaksınız. İlk olarak, yabancı dil uzmanlığı nedir? Sorusuna cevap verelim. Yabancı dil uzmanlığı, bir dili okuma, yazma ve anlamada profesyonel seviyede bilmektir. Hatta ana dil seviyesinde bilmektir diyebiliriz.

Yabancı dil uzmanı ne iş yapar? Sorusu da oldukça merak edilen bir sorudur. Yabancı dil uzmanları diplomatik yazışmalarda oldukça önemli bir rol oynarlar. Aynı zamanda Milli İstihbara Teşkilatı’nda görev alabilirler. Yabancı dil uzmanları lisans programını bitirdiği takdirde üniversitelerde yabancı dil öğretmenliği de yapabilirler.

Merak edilen bazı sorular

Soru : Tercümanlar, yabancı dil uzmanları nerelerde çalışır ? İş alanları nerelerdir ?

Cevap : Uluslar arası büyük şirketler, televizyon ve medya sektörü, konsolosluklar, kamu kurumları ve diğer özel sektör

Soru : Yabancı dil uzmanları kariyerleri nasıl tamamlar ? Kendilerini geliştirme alanları var mı ?

Cevap : Lisans eğitiminin ardından kariyer anlamında yüksek lisans ve doktora yapabilirler. Eğitim tecrübesi ne kadar başarılı ve yüksek olursa iş bulma imkanı o kadar artar. Özel şirketlerden teklif bile gelebilir. Bu sayede hem sevdiği işi yapar, hemde kendini geliştirme imkanı olur.

Yabancı Dil Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2016 – 2017

Yabancı dil uzmanı nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; yabancı dil uzmanı olmak için en az ön lisans eğitimi almış olanız gerekir. Bunun yanı sıra yabancı dilinizi geliştirmek için gerekli eğitimleri almış veya o yabancı dilin konuşulduğu ülkede yaşamış olmanız gerekir. Bildiğiniz yabancı dili de dil sınavından aldığınız puan ile kanıtlamanız gerekmektedir. Yabancı dil uzmanı ne kadar maaş alır? Sorusunuz cevabı ise; aslında yabancı dil uzmanlarının maaşları çalıştıkları kuruma ve eğitim seviyesine göre değişmektedir. Kariyeri çok iyi olan bir yabancı dil uzmanı 10 bin TL’ye kadar maaş alabilir.

Memur maaşlarına göre zam miktarları  belirlenmektedir. En popüler meslekler arasındadır. En düşük yabancı dil uzmanı memur maaşları 3 bin 200 TL civarında iken, hizmet yılı ve kıdem farklılıkları birlikte bu maaş 4 bin 500 TL ile 5 bin TL aralığına çıkabiliyor.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Yabancı Dil Uzmanı Maaşları

Aktif Maaş

3259 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

98 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3357 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap