Yazı İşleri Müdürü Maaşları

Yazı İşleri Müdürü Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kamu dairelerinin olduğu hemen hemen her yerde yazı işleri bölümü vardır. Yazı işleri müdürü maaşları ne kadar ? Ocak 2017 ve Temmuz 2017 maaşlarıyla birlikte konumuzdan inceleyebilirsiniz. Yazı İşleri bölümünde bütün evrak kayıt doküman arşiv gibi işlemler yapılır. Yazı işleri müdürü de buradan sorumlu olan kişidir.

Örneğin kaymakamlıklarda bulunan Yazı İşleri Müdürlüğü vatandaşlar ile İçişleri Bakanlığı arasında koordinasyon sağlar. Buradan bulunan vatandaşların kimlik kartları, adres ikametgah bilgileri, doğum ve ölüm gibi durumları arşivleyip valilikler aracıyla İçişleri Bakanlığı’na iletir. Burada bahsettiğimiz kaymakamlık bölümünde yer alan yazı işleridir. Kaymakamlık yazı işleri müdürü maaşı ne kadar ? Normal şartlarda kamuda yazı müdürlükleri arasında maaş farkı fazla yoktur. İş yoğunluğuna bakılmaksızın, kıdem, derece, eğitim ve diğer tazminatlar (eş durumu, yüksek lisans, dil tazminatı gibi) ile maaş belirlenir.

Yazı İşleri Maaşları

Geçtiğimiz yıllar baz alındığında (2012-2013-2014-2015-2016) maaşların memur katsayısı ile endeksli olduğunu görüyoruz. Memur statüsünde olması sebebiyle yazı işleri müdürü, memur zamlarından yararlanır. Aşağıda yazı işleri müdürü kadroları verilmiştir.

  • Adliye yazı işleri müdürü,
  • Belediye yazı işleri müdürü,
  • Kaymakamlık yazı işleri müdürü,
  • Valilik yazı işleri müdürü,
  • Mahkeme yazı işleri müdürü,
  • Dergi yazı işleri müdürü,
  • İl yazı işleri müdürü,
  • İlçe yazı işleri müdürü,

diye sıralayabiliriz. Müdürlüklerin iş yoğunluğu farklıdır. Belediyede bulunan yazı işleri bölümü belediyenin koordinasyonu sağlarken (toplantı, gösteri, açılış, etkinlik gibi) Valilikte bulunan bu bölüm ise İçişleri Bakanlığı talimatlarını (yasa, yönetmelik vs.) uygular.

Bu müdürlerin yardımcıları da bulunmaktadır. Yazı müdürü yardımcı maaşları normal müdüre göre 500 TL – 700 TL daha düşüktür.Yazı işleri müdür maaşları 4260 TL Ocak 2017 maaşlarıdır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap