Yeminli Tercüman Maaşları

Yeminli Tercüman Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yeminli tercüman ne iş yapar ? Yeminli tercümanlar çoğunlukla mektuplar, raporlar, makaleler, kitaplar gibi teknik, hukuki ve bilimsel yazılı materyaller ile çalışırlar. Bu gibi belgelerin çevirilerini yaparlar.

Çevirmenler, bir veya daha fazla ‘kaynak dilden’ yazılı materyali ‘hedef dile’ dönüştürürler ve çevrilmiş versiyonun, orijinal metnin anlamına oldukça yakın olmasına çalışırlar. Burada hedef dil diye tabir edilen kavram genellikle çevirmenin ana dili olmaktadır.

Çevirmenler genellikle ana dillerinin dışında 2 veya daha fazla dil bilmektedirler. Çevirmenler günlük ortalama 2.000 ila 3.000 kelime arasında çeviri yaparlar. Çalışma saatleri çoğu zaman sabah 9 akşam 5 arasındadır.

Çevirmenler çoğunlukla freelancer olarak yani serbest çalışırlar. Herhangi bir yere bağlı değillerdir. Fakat tabii ki çeviri bürolarında ve daha farklı alanlarda da çalışan bir çok çevirmen bulunmaktadır. Günümüzde tüm çeviri işleri bilgisayar üzerinden yapıldığı için, yeminli tercümanların wordfast gibi teknik programlara hakim olması ve onları iyi düzeyde kullanabilmesi gerekmektedir.

2017 yeminli tercüman maaşları aşağıda yer almaktadır.

YIL ZAM Tercüman
2017 7% 3.533 ₺
2016 8% 3.302 ₺
2015 6% 3.057 ₺
2014 9% 2.884 ₺
2013 6% 2.646 ₺
2012 8% 2.496 ₺
2011 7% 2.311 ₺
2010 8% 2.160 ₺
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan 2017 Bebek Bakıcısı Maaşları başlıklı makalemizde bakıcı maaşları, bakıcı maaşları ne kadar ve bebek bakıcı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap