Yeni Atanan Memur Maaşları

Yeni Atanan Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yeni atanan memur maaşları, yeni atanan öğretmen maaşları, yeni atanan işçi maaşları ve ilk ataması yapılan personelin alacağı aylık ücret hesabı gibi bilgileri sizlerle paylaşacağız. Öncelikle göreve yeni başlayan personel memur ise maaşını çalışmadan alır işçi ise çalıştıktan sonra alınır. Genellikle maaşlar her ayın 15 inde kurumun anlaşmalı olduğu banka üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca banka demişken sizlere bir konuda daha bilgi vermeyi istiyoruz. Ortalama kurumların 3 senelik anlaşması doğrultusunda bankalardan çalışanlara promosyon ödemesi yapılır. Tahmini maaşları üzerinden 1500 lira ile 2500 lira arasında maaş promosyonu çalışanlara ve 3 senede bir ödenir. Tabi istisnai durumlar hariç olduğunu unutmamak gerekir.

Göreve Yeni Başlayan Memur Maaşları

Peki görev başı yeni başlayan bir memurun maaşı ne kadar ? Öncelikle memurun kadrosu eğitim seviyesi bu soruya yanıt vermek için önemlidir. Lisans mezunu lise mezunu arasında fark oluşacak gibi kişinin atanacağı kurumda önemlidir. Örneğin Sağlık Bakanlığı’nda sekreter olarak atanan bir memur ortalama 2500 lira ile göreve başlarken bazı kit kurumlarında  göreve başlayan diğer memur 2800 lira civarında başlangıç maaşı almaktadır. Göreve yeni başlayan işçi ortalama 2000 lira civarında aylık ücret alırken yeni atanan öğretmen 2900 lira civarında başlangıç ücretsi almaktadır.

Burada belirttiğimiz maaşlar taban olduğunu unutmamanız gerekir. Bu maaşların üzerine işçilerin senelik ikramiyelerini, vardiya tazminatlarına veya aylık mesai ücretlerini yediğimiz zaman 2500 lira civarına ulaştığını görebiliriz.

Yeni Başlayan Lise Mezunu Memur Maaşları

Ayrıca öğretmenlerinde ek ders ücretleri ile birlikte maaşları 2900 lira 3200 seviyelerine kadar çıktığını söylemek mümkündür. Tabii buradaki maaşların bazı illere göre hesaplandığı unutmamak da yarar var. Doğu illerde ekstra yüzde 5 ile yüzde 20 arasında fark ödemeyi unutmayınız. Yeni başlayan memur maaşı ortalama Türkiye şartlarına göre seviyenin üstündedir.

Yeni memur maaş zamları Ocak – Temmuz 2017 olmak üzere senelik %7 civarında zam gelecektir. Ayrıca enflasyon farkı da çalışanlara ödenecektir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Yeni Atanan Memur Maaşları

Aktif Maaş

2769 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

110 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2879 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. Mehmet dedi ki:

    Selamün Aleyküm ben 15 Temmuz Gazisiyim MEB de Teknisyen olarak işe başladım. Maaşım 2450 TL. Yanlız benim bildiğim kadarı ile Gaziler memuriyete başladığında maaşının bu kadar düşük olmayacağını sanıyordum. Bu konuda bilgibiz varmı. Varsa rica etsem bilgi verebilirmisiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap