Zabıta Maaşları Ne Kadar 2017

Zabıta Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Belediyeler personelleri arasında en çok görev yapanlardan birisi olan zabıtalar hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle zabıtalar ne kadar maaş alır ? Görevleri nelerdir ? Çalışma şartları ve diğerlerini yazımızın devamından inceleyebilirsiniz. Diğer belediye çalışanları gibi belediyeden belediyeye farklılıklar gösterir. Belediye çalışanı olan diğer memurlara göre zabıtaların maaşları daha fazladır.

Zabıta maaşları ne kadar ? diğer belediye çalışanlarına göre daha fazla olmasının sebebi ise belediye çalışanlarının genelde mesaiye kalmaması fakat zabıtaların bunun aksine mesaili olarak çalışmasıdır. Zabıtalar Büyükşehirlerde 24 saat boyunca aktif olarak görev alırlar. İlçelerin belediyelerinde çalışan zabıtalar ise 00.00 saatine kadar görev alırlar. Bu farklılıklar zabıtaların 430,40 ek mesaisi almasını sağlar.

Zabıtaların maaşlarına ek olarak sosyal denge tazminatı da verilir. Aynı zamanda meslek olarak riskli grupta yer aldıklarından dolayı maaşları fazladır. Zabıta maaşları 2017 yılının Ocak ayında % 3 zam alacaklar ve bu zam ile beraber bekar ve çocuğu olmayan bir zabıta 3 bin 200 TL civarında maaş alacaklar. Tabi bu rakam belediyeden belediyeye farklılık gösterebilir.

Zabıta maaşlarına ek olarak aile yardımı ve çocuk yardımı gibi ek ücretler eklenir. Aile yardımı olarak eşi çalışmayan bir zabıta memuruna 205 TL ek ücret elenecektir. Çocuk yardımı olarak da çocuk sayısına göre değişmekle beraber zabıta memurlarının maaşına ek 52 TL eklenecektir. Aynı zamanda zabıta memurlarının maaşlarına dil tazminatı d eklenir. Eklenen dil tazminatı ise 195 TL’dir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan İtfaiyeci Maaşları Ne Kadar 2017 başlıklı makalemizde itfaiyeci maaşları, itfaiyeci maaşları büyükşehir ve itfaiyeci maaşları ilçe belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Zabıta Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

3200 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

128 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3328 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap