Zihinsel Engelliler Sınıfı Öğretmeni Maaşları

Zihinsel Engelliler Sınıfı Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Öğretmenlik en kutsal meslektir. Fakat zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği diğer öğretmenliklere göre daha zor ve manevi değeri daha yüksek olduğu için en kutsal meslekler arasındadır denilebilir. Bizde yazımızda sizlere zihinsel engelliler sınıf öğretmenli hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yazımıza “zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği nedir ve ne iş yaparlar?” sorusunun cevabı ile başlayabiliriz. Zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri zihin yetersizliği yaşayan ve ilköğretim çağına gelmiş öğrencilere eğitim veren öğretmenlerdir. Zihinsel engelliler sınıf öğretmenlerinin alanları diğer öğretmenliklere göre biraz daha ağırdır diyebiliriz.

Yazımızın devamına “zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği nasıl olunur?” sorusunun cevabı ile devam edelim. Zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olmak için üniversitelerin lisans programlarından zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olunması gerekmektedir. Aynı zamanda zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri branş derslerine girmezler.  Zihinsel engelliler sınıf öğreteni olma şartları içerisinde bu bölümden mezun olmanız şartı vardır. Aynı zamanda açık olduğu takdirde sınıf öğretmenlerine verilecek kapsamlı eğitimden sonra da bu meslek yapılabilir.

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Maaşları 2016 – 2017

Zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği oldukça zor bir meslektir. Bu mesleği yapmak isteyen kişiler özellikle çok anlayışlı, sevecen ve sabırlı olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda engellilere yardım etmekten de hoşlanmaları gerekir.  Zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri 2 bin 500 ile 2 bin 700 TL arasında maaş alırlar. Ek dersler ile bu maaş daha da yükselebilir.

Merak Edilen Sorular ve Yanıtları

Zihinsel engelliler öğretmenliği başarı sıralaması ? Zihinsel engelliler öğretmenliği dersleri ? Zihinsel engelliler öğretmenliği kpss taban puanları ? Zihinsel engelliler öğretmenliği atama puanları gibi yüzlerce bu meslek hakkında merak edilen vardır. İlk sorudan başlar isek, başarılı sıralaması en düşük 236 puan ile vakıf üniversitesi Kıbrıs Üniversitesi gelirken, en yüksek taban puanı ise 407 puan ile Marmara Üniversitesi gelmektedir. En düşük devlet üniversitesi ise 388 puan ile Bülent Ecevit Üniversitesi gelmektedir. (bu veriler 2016 yılına aittir.)

Diğer bir merak edilen sorular arasında zihinsel engelliler öğretmenliği atama durumu ? Zihinsel engelliler öğretmenliği atamaları nasıl ? gibi sorular yer almaktadır. Öğretmen kadrosunda iş çalışmanız için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan MEB Öğretmen atamalarına dahil olmanız gerekiyor. Kamu çalışmak istiyorsanız bu yol seçilirken, özel sektörde zihinsel engelli öğretmeni olarak iş yapmak isterseniz de bu anlamda özel okullar karşımıza çıkıyor. Özel sektörde daha önce çalıştığınız kurumları gösteren bir CV ile hazırlamanız gerekiyor. Zihinsel engelliler öğretmenliği atamaları ise KPSS alan sınavına girmeniz ve iyi bir puan almanız gerekmektedir. ÖSYM arşivlerinden edindiğimiz bilgiye göre ise 2016 min atama puanı 80 civarlarındadır.

Zihinsel engelliler öğretmenliği dersleri zor mu ? Aslına bakarsanız zorluk bakımından sadece mesleki anlamda bir takım zorluklar ile karşılaşabilirsiniz. Derslerin diğer öğretmenlik mesleklerine göre bakıldığı zaman ortalama aynı seviyededir.

Zihinsel engelliler öğretmenliği avantajları bakımından incelendiğinde ise şu yargılara varmaktayız.

  • Diğer öğretmenlik mesleklerine göre atama puanları bir nebze düşüktür.
  • Mesleğin vermiş olduğu gurur vericiliği vardır.
  • Mesleki zorluklar olsada öğretmenlerin bunların üstesinde gelebilecek nitelikte yetişmesi,
  • İş alanları geniştir.

Zihinsel engelliler öğretmenliği ders kitapları aşağıdaki gibidir. (bazıları yer almaktadır.)

Zihinsel engelliler öğretmenliği devlet(kamu) maaşları ile Zihinsel engelliler öğretmenliği özel sektör maaşları birbirinden farklıdır. Zihinsel engelliler öğretmenliği iş olanakları ve maaşları ? Zihinsel engelliler öğretmenliği maaşları özelde ? Aşağıda ki kamu maaş bilgisi verilmiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Fen Lisesi Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşları, lise öğretmenin maaşı ve özel lise öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

En düşük zihinsel engelliler öğretmeni maaşıdır. Ekstra tazminatlar eklenmemiştir.

Zihinsel Engelliler Sınıfı Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2590 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

77 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2667 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. mehmet dedi ki:

    altından kalkabilirmiyim bilmiyorum zor

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap