A101 Market Çalışanları Personel Maaşları

A101 Market Çalışanları Personel Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

A101 çalışanları personel maaşları, özlük hakları, çalışma saatleri, mesai durumları ve yıllık izin süreleri gibi birçok konuda siz değerli ziyaretçilerimize bilgiler vereceğiz. Türkiye’nin toptan fiyatına perakende satış marketler zinciri arasında yerini alan A101 market Türkiye’nin her il ve ilçesinde şubeleri bulunmaktadır. Geniş mağaza ağı ile birlikte marka bilinirliği açısından oldukça yüksek potansiyele sahiptir. Ülkemiz ekonomisine katma değeri ile varlıklarını kazandıran A101 marketlerin personellerinin tüm sıkıntılarını ve çalışma durumları hakkında bilgiler vermeyi hedefliyoruz.

Özellikle aktüel ürünleri bulunması bu tip firmaların halk nezdinde popülaritesini yüksek olduğunu gösterir.

A101 Maaşları 2017

Bazen personeller fazla mesai kalmak zorunda kalıyor. Yasalar gereğince günlük çalışma süresi en fazla 11 saat belirlenmiştir. 8 saat normal çalışma saatinin üzerinde + 3 saat eklenerek maksimum günlük 3 saat fazla mesaiye kalınıyor. Personellerin sayısı fazla yeterli olmadığından yoğun çalışma temposu vardır. Şirket politikası içerisinde yer alan envanter gereğince sürekli kontrol yapılması gerekmektedir.

Kurum içerisinde bazı kadrolar verilmiştir.

 • A101 kasiyer maaşları,
 • A101 işçi maaşları,
 • A101 aş maaşları,
 • A101 bs maaşları,
 • A101 depo maaşları,
 • A101 müdür maaşları,
 • A101 yönetici maaşları,
 • A101 bölge sorumlusu maaşları,
 • A101 part time maaşları,

Son 5 seneyi baz aldığımız zaman (2016-2015-2014-2013-2012) maaşları asgari ücret seviyeden ilerlediğini görebiliriz. A101 maaş durumu şu an için 1500 TL seviyelerindedir. (Çalışılan pozisyona göre değişir.) Bu sene içerisinde 50 – 100 TL zam seviyesini korumak kaydıyla 1600 seviyelerine ulaşmasını bekliyoruz. (2017 senesi için)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan BİM Market Çalışanları Personel Maaşları başlıklı makalemizde bim maaşı, bim maaşlar ve bim market maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

A101 Market Çalışanları Personel Maaşları

Aktif Maaş

1498 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

60 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

1556 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. Omer dedi ki:

  Yol yemek vermeyince asgari ücretten bile az oldu

  1. yavuz dedi ki:

   yemek de mi yok ?

 2. Onur dedi ki:

  Maaşlar ayın kaçında yatiyor

  1. hasan kara dedi ki:

   bugun yatacak

 3. seda dedi ki:

  eski a 101 çalışanıyım iş görüşmesinde yapılan konuşmaların hiç biri reelde yok. görüüşmede 9 saat çalışıyorsunuz diyecekler ama magazaya ne zaman girip çıktıgınız belli degil. üstelik mesai ücreti yok ! yükselip kariyer yapıcaksınız diye sadece kandırmaca yapıcaklar maaşınız yükselicek şu kadar olucak diyecekler ama kartınıza o kadar yatmıcak bile sadece zamanınızı öldürürsünüz başka bir firmaya bakın derim.

 4. İsmail dedi ki:

  Arkadaşlar bende a 101 de çalıştım , gerçekten şartlar bazen agirlasabiliyor ama ben çalıştığım sure zarfı boyunca yaptığım işten zevk aldım, yükselmek konusunda bazı arkadaşların yorumunu gördüm de yükselmek marketler arasında en kolay a101 de olur, ama biraz kafanızı kullanmanız ve isi erken ogrenmenizee bağlı, eğer iş arayanlar varsa a101 e gözü kapalı başvuru yapsın vesselam

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Saygılar…

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap