APRON Memuru Ne Demek – Ne İş Yapar

APRON Memuru Ne Demek – Ne İş Yapar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Apron memuru ne demek ? kime denir ? ne iş yapar ? nasıl olunur ? görevleri nelerdir ? İşte tüm detaylı sorular ve yanıtları burada. “APRON” hava alanlarında uçakların park ettikleri yerler olarak bilinmektedir. Apron memuru ise uçakları yönlendirerek bu alana sevk ve idaresini sağlar. Yakıt yüklemesi yapıldığı alan olarak da bilinmektedir. Sorumlu memur dışında dışarıdan girişler yasaktır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından izin verebilir. (Özel durumlarda)

Apron memuru ne demek – kime denir ?

Uçakların park etmesi ve yakıt almasını sağlayan kişiye denir. Devlet Hava Meydanları İşletmelerinde görev yapan memurların kendi içerisinde görevleri vardır. APRON  ve ARFF uçuş alanlarında aktif olarak rol oynamaktadır. Daha önce burada bahsettiğimiz gibi ARFF memuru kime denir ? inceleyebilirsiniz. APRON memuru olmak isteyen adaylarımız için hazırladığımız rehberi dikkatli inceleyebilirsiniz.

Apron memuru ne iş yapar ?

Apron memurları kelime manası uçuş alanları koordine eden kişiye denir. Ne iş yaptığına baktığımız zaman, özellikle uçakların yakıt alması ve park etmesini sağlar. Uçakların güvenilir bir şekilde yakıt alması, yolcuları alma, eşyaların yüklenmesi, park etme gibi işlemleri yapmaktadır.

Uçuş alanının güvenliğinin sağlamakla görevlidir. Gerekli aksilikler olursa onun anında kuleye bildirilmesi ve gerekli önemleri alan kişidir. Uçuş anında olması gereken güvenlik tedbirlerinin alınması ve uygulanması işlemi yapan kişidir.

Çalışma koşullarına baktığımız zaman 4857 sayılı iş kanuna tabidir. Vardiyalı çalışma sistemleri vardır. 3’lü vardiya ya da 2’li vardiya sisteme göre çalışırlar. İzinleri diğer personellere göre biraz farklıdır. Bayram tatil yoktur. (5 gün çalışıp, 2 gün dinlenme)

Apron memuru nasıl olunur ?

Çoğunlukla Devlet Hava Meydanları İşletmelerinde (DHMİ) çalışabilir. KPSS puanıyla atamalar gerçekleştirilmektedir. En düşük ön lisans eğitim seviye ise alımlar devam etmektedir. Atama puanlarına baktığımız zaman 90 ve üzeri olduğunu görüyoruz. Mesleğe atanmak zordur. Fakat atamalar yapıldıktan sonra geleceğinize şekilde verebilecek en iyi meslekler arasındadır.

Apron memuru maaşları ne kadar ?

Apron memuru ortalama 4 bin TL civarında maaş almaktadır. Düz memur ile arasında büyük bir fark vardır. Daha fazla detayları incelemek isterseniz, burada ki linke bakabilirsiniz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan ARFF Memuru Ne Demek - Ne İş Yapar başlıklı makalemizde arff memuru maaşları, arff memuru nasıl olunur ve arff memuru ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap