Doktor Maaşları Zam Oranları Açıklandı

Doktor Maaşları Zam Oranları Açıklandı

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

2017 Doktor maaşları zam oranları belli oldu. Geçtiğimiz aylarda açıklanan Bakanlar Kurulu Kararı ile doktorların maaşlarında değişikliğe gidildi. Öğrenilen bilgiye göre 2011 yılından sonra iş başı yapan doktorun kök ücreti üzerine net olarak 2 bin 200 TL civarında zam yapılmasını bekleniyor. Sigortalar ve güvenlik yasaları son Bakanlar Kurulu gündemindeydi. Peki 2017 de doktorlar ne kadar maaş alıyor ? Memur maaşlarına yapılan zam eklenecek mi ?

2017 Zam Oranları + Enflasyon

2017 yılında öngörülen zam oranı %7 iken + enflasyon farkı maaşların üzerine eklenecektir. Düşük hekim ortalama 4 bin TL iken yapılan bu zamlarla birlikte 4 bin 300 TL civarında olacaktır. Tabi burada bahsettiğimiz rakamlar düşük seviyededir. Performans + döner sermaye + ek ödemelerle bu rakam yükselmektedir. Ameliyat sayısı arttıkça bu rakamlar yükselecektir.

Zam oranlarının geçtiğimiz yıllara oranına baktığımız zaman yaklaşık %7 – %8 civarında seyrettiğini görmekteyiz. Ortalama 5 bin TL maaş alan bir doktor, 5 sene önce yaklaşık 3 bin TL seviyelerinde idi. Doktorların aldıkları maaşlar göreve göre değişmektedir. Pratisyen doktor ile kalp doktoru aynı maaşı kesinlikle almazlar. Kök ücretleri aynı bile olsa ekstra ödemeler ile kalp hekimi daha fazla maaş almaktadır. Girmiş olduğu operasyonlar ile maaşları arttırabilir.

Deneyim Maaşları Etkiler mi ?

Bir de diğer bir konuda ele aldığımız da doktorun bilgi ve deneyimi maaşların belirlenmesi diğer bir noktadır. Doçent doktor ile profesör doktor arasında maaş farkı bulunmaktadır. Uzmanlaşan doktor daha fazla başarılı ameliyatlara girerek, döner sermaye katkısını arttırmaktadır. Sonuç olarak deneyim maaşları etkilemektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları Döner Sermaye başlıklı makalemizde doktor maaşları döner sermaye 2016, döner sermaye ile birlikte doktor maaşları ve pratisyen doktor maaşı döner sermaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. sinan dedi ki:

    her geçen artan işsizlik ile bu ülke zor kalkınır

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap